Ukriniškiai ir sportuoja, ir sveikai maitinasi

Valdos MURAVJOVIENĖS nuotr.

Ukrinų kaimo bendruomenė ne tik aktyviai sportuoja, bet ir ėmėsi rūpintis sveika mityba: ką tik, be sportinės veiklos, ukriniškiai įgyvendino projektą „Valgyk ir vaikščiok į sveikatą!“ Tai dviejų dalių sveikatinimo programa: šiaurietiško ėjimo mokymai ir paskaitos sveikos mitybos temomis.

Skleidžia sveiką gyvenseną

Ukrinų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Vžesniauskienė pasakojo, kad šis projektas įgyvendinamas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, projektų dalinio rėmimo programą.
„Šia veikla siekiame kaimo žmonėms skleisti sveikos gyvensenos idėjas, aiškiname jiems teisingos mitybos principus bei judėjimo reikšmę žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei“, – teigė bendruomenės vadovė.

Sportas ir bendravimas

V. Vžesniauskienė pasakojo, kad sumanymą parengti ukriniškiams sveikatinimo projektą padiktavo šių dienų aktualijos. Ukrinų kaime Kęstučio Šiaulio iniciatyva yra organizuojama daug sporto varžybų, tačiau jų pagrindiniai dalyviai yra moksleiviai, jaunuoliai arba suaugę vyrai. Moterys ir pensinio amžiaus žmonės nelabai žavisi fiziniu aktyvumu ir mieliau lieka pasyviais stebėtojais. Sportiniai žaidimai tai grupei žmonių yra per sudėtingi, reikalaujantys įgūdžių, ištvermės.
„Tad kaip alternatyvą ir pasirinkome šiaurietišką ėjimą: jis ne tik leidžia stiprinti sveikatą, bet sportuojant galima ir puikiai bendrauti. Šiuo projektu ir pakvietėme ukriniškius žengti nors vieną žingsnį sveikesnio gyvenimo link“, – projekto naudą nušvietė V. Vžesniauskienė.

Vaikščios ir toliau

Per trisdešimt ukriniškių, padedami kvalifikuotų instruktorių – Janinos Bazevičienės ir Lietuvos šiaurietiško ėjimo prezidentui dr. Jonui Koriznai, šiaurietiško ėjimo mokėsi dvi dienas. Ukrinų pagrindinės mokyklos stadione išmokta ne tik kaip pasirinkti lazdą pagal savo ūgį, ėjimo technikos, apšilimo, tempimo pratimų, bet ir kaip, pasiimant teigiamą kosmoso energiją, pašalinti neigiamą. Teigiamų emocijų sukėlė ir šiaurietiško ėjimo entuziastų pasisveikinimas: aukštyn pakeltas savo lazdas porą kartų sudaužti vieną į kitą.
Ukriniškiams suteiktos žinios apie šiaurietišką ėjimą nėra tik papildoma informacija, kuri vėliau bus  užmiršta: praktikuoti ėjimą su lazdomis draugėn buriasi šiaurietiško ėjimo entuziastės, vaikštoma ir pavieniui – tam tikslui pagal projektą bendruomenė įsigijo keliolika porų lazdų.

Kalbėjo apie maistą

„Valgyti reikia į sveikatą“, – tokia pagrindinė mintis vijosi per visas sveikos mitybos paskaitas, kurias vedė sveikos mitybos specialistė Jolanta Škutovaitė. Jų metu buvo analizuojami angliavandeniai, baltymai, riebalai, vitaminai, mineralai, aiškinama, kaip ir iš kokių produktų juos geriausiai pasisavina mūsų organizmas. Daug dėmesio susilaukė paskaita apie tai, kaip išlaikyti sveiką organizmą: organizmo rūgštingumo ir šarmingumo balansą, ligas ir jų priežastis, susijusias su mityba. Paskutinio užsiėmimo metu ukriniškės mokėsi paruošti greitą, bet sveiką ir labai naudingą mūsų organizmui maistą.
Vieną tokių – žemės riešutų kremo receptą, V. Vžesniauskienė siūlo ir skaitytojams: žemės riešutus paskrudinti keptuvėje, po to susmulkinti plaktuvu, įpilti šlakelį aliejaus ir dar kartą plaktuvu išmaišyti. Valgyti su šviežiomis obuolių riekelėmis.
Paskaitos vyko Albinos ir Antano Pocevičių vadinamojoje kūtelėje.

Valdos MURAVJOVIENĖS nuotr.

3 Atsakymai į “Ukriniškiai ir sportuoja, ir sveikai maitinasi”

  1. Laima parašė:

    Pritariu Daliai. Ale tikrai, nors imk ir grįžk namo. Tris kart šaunuoliai!!!

  2. Violeta parašė:

    Ukrinai turi labai šaunią bendruomenės pirmininkę.

  3. Dalia parašė:

    Šaunuoliai ukriniškiai, nors imk ir kraustykis į Ukrinus :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto