***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Paminėjo rašytojo jubiliejų

 

 

Popietės metu vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje apie rašytojo knygas, jų personažus, o kuri knygutė yra pati ypačiausia – nuspręsti negalėjo. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filiale įvyko popietė, skirta rašytojo Vytauto Račicko 60- mečio jubiliejui paminėti. Tuo pačiu metu vyko ir 2011 metų knygos rinkimai.

Virtualiai apsilankė rašytojo sodyboje

Ukrinų pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos Jūratė Šiaulienė bei Geleta Karčekovienė susipažino su rašytojo biografija, kūryba.
Bibliotekos svečiai virtualiai apsilankė ir rašytojo sodyboje esančiame parkelyje, kurį puošia jo parašytų knygų herojai.
Vaikai teisingai atpažino skulptūrose išdrožtus knygų personažus ir priskyrė reikiamai istorijai. Popietės metu visi aktyviai dalyvavo diskusijoje apie rašytojo knygas, jų personažus, o kuri knygutė yra pati ypačiausia – negalėjo nuspręsti.
Vieni sakė, kad „Šlepetės istorija“, kiti, kad „Zuika Padūkėlis“, „Sunku būti mokiniu“.
Taip buvo prieita prie nuomonės, kad visos istorijos įdomios, linksmos ir lengvai skaitomos. Paprašius įvardyti, kokias yra skaitę rašytojo knygeles – vaikai įvardijo visas rašytojo knygas jaunajam skaitytojui.
Todėl vienbalsiai nuspręsta, kad tai vienas populiariausių vaikų rašytojų ne tik Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros duomenimis, bet ir Ukrinų kaime.
Popietė visiems patiko, suteikė naudingų žinių, gerų emocijų, vaikai sužinojo ir apie kitų autorių kūrybą, skirtą vaikams. Diskusijos apie knygas, rašytojus vaikus skatina daugiau skaityti, domėtis knygomis, dažniau lankytis bibliotekoje.

Knygų klausėsi iš LRT archyvo

Literatūrinę popietę vainikavo 2011 metų knygos rinkimai vaikų kategorijoje. Nors akcijos tikslas yra skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, o jos idėja – pristatyti geriausius praėjusiais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius, kaimo biblioteka negali vaikams pasiūlyti perskaityti nominuotų knygelių.
Vaikai labai norėjo dalyvauti akcijoje, todėl, pasinaudojus LRT archyvu, buvo klausomasi ištraukų iš Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Mažoji žiema“, kurią skaitė aktorius Giedrius Arbačiauskas, Vytauto V. Landsbergio „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, skaitomų autoriaus, bei Violetos Palčinskaitės „Muzika troliui“ – ją skaitė aktorė Alina Zujytė.
Visiems susirinkusiesiems labiausiai patiko Vytauto V. Landsbergio skaitymas ir dainavimas, todėl, vaikų nuomone, knyga „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“ verta metų knygos nominacijos. Vaikai mielai skaito lietuvių rašytojų parašytas knygas, todėl ateityje, kai tik bus galimybė, perskaitys ir knygas, kurių ištraukas girdėjo.

Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė
Valda Muravjovienė

 

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

Vaikai klausėsi knygų ištraukų, pasinaudojus LRT archyvą. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Paminėjo rašytojo jubiliejų”

  1. Ibrahim parašė:

    Sutinku, kad atitstaiydsnimai tai ne iseitis. Jei tuo vadovautis, tai kas auksciau uz visus komisarus ar ministrus stovi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto