Ukriniškiams apie Ukrinus – savame leidinyje

Tai bene pirmasis bandymas raštiškai įamžinti bent nedidelę dalelę šimtametės Ukrinų kaimo istorijos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ukrinų kaimo bendruomenė, kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdydama projektą „Būkime reikalingi vieni kitiems“, išleido apie kaimą pasakojančią knygelę: „Senam žmogui dera papasakoti, jaunam išklausyti“.

Palikimas jaunimui

Per dvidešimt puslapių, ant kokybiško popieriaus išspausdinta, su spalvotomis nuotraukomis dar dažais kvepianti knygelė pereis ne vieno ukriniškio ir kaimo svečio rankas. Tai bene pirmasis bandymas raštiškai įamžinti bent nedidelę dalelę šimtametės Ukrinų kaimo istorijos.
„Ne apie viską, žmogus, gali žinoti… tad ir šis leidinukas – tai tik bandymas bent šiek tiek pasidalinti su skaitytoju tuo, ką turi Ukrinai, jų žmonės. Vyresniesiems ukriniškiams tai gal ir nebus kažkas netikėto, nežinomo, o jaunimui, vaikams visa tai bus nauja patirtis, naujas žinojimas“, – rašoma leidinio įžangoje.

Kaimo moterų prisiminimai

Naujojoje knygelėje apžvelgta Ukrinų kaimo bendruomenės susikūrimo istorija, parodyti svarbiausi  veiklos rezultatai, nuveikti darbai. Skyrelyje „Istorijos pėdomis“ aprašyta kaimo pavadinimo etimologija, atitinkamą vietą čia turi ir ukriniškių pasididžiavimas – talentingas liaudies meistras, akmentašys Steponas Gailevičius, kurio darbai tebepuošia ne vieną kaimo kampelį.
Pasakojimais, prisiminimais apie Ukrinus dalijasi Juzefa Nicienė ir S. Kubilienė, Janina Gilienė, kurios žodžius į knygą suguldė Valda Muravjovienė.

Autoriai – vietos žmonės

Apie paslaptingus, svarbius Ukrinų kaime buvusius įvykius leidinio sudarytojams paporino Judita Arnotienė, Aldona Kasperavičienė, Bronelė Černauskienė ir Ieva Mitkienė.
Knygos fotografijų autorius – iš Ukrinų apylinkių kilęs fotografas Gedeminas Januška.
„Nuo šiol turėsime nors ir nedidelį, bet šiokį tokį mūsų kaimą, bendruomenę reprezentuojantį leidinį. Noriu pasakyti didelį ir nuoširdų „ačiū“ visiems, prisidėjusiems prie Ukrinų istorijos įamžinimo“, – džiaugėsi Ukrinų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Vžesniauskienė.

One Reply to “Ukriniškiams apie Ukrinus – savame leidinyje”

  1. Laima parašė:

    Šaunuolė esi,Valda. Pasisekė Ukrinams, kad likai. Ir visa bendruomenė šaunuoliai, net pavydu. Gal grįžt?:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto