Ukriniškiams – savaitė apie saugų internetą

Popietė „Mūsų vaikai internete“. Armando DAUKONTO nuotr.

Norėdamas padėti savo bendruomenei jaustis saugesnei internetinėje erdvėje, Viešosios bibliotekos Ukrinų filialas prisijungė prie iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė 2015“. Šios savaitės metu bibliotekoje buvo rekomenduojami įvairūs leidiniai apie saugų ir draugišką internetą, siūloma pasidomėti elektroninėje erdvėje teikiama informacija, dalijami lankstinukai „Kad mūsų vaikai būtų saugesni internete“ su patarimais tėvams.

Siekiama apsaugoti vaikus

Viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė Valda Muravjovienė pasakojo, kad saugesnio interneto savaitė rengiama pažymint Saugesnio interneto dieną, kuri yra vasario 10-ąją. Vienas pirmųjų renginių apie tai, kaip padidinti asmeninį saugumą naudojantis internetu įvyko Ukrinų pagrindinėje mokykloje. Jo metu bibliotekininkė V. Muravjovienė priminė, kad Saugesnio interneto diena yra skirta atkreipti visuomenės dėmesį į saugesnio interneto programą, kuria siekiama skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis, apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu.

Renginio svečias – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Ryšių kuopos laidinio ryšio ryšininkas Edvinas Pocevičius. Armando DAUKONTO nuotr.

Sulaukė svečio

Į renginį atvyko ir svečias – buvęs ukriniškis, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Ryšių kuopos laidinio ryšio ryšininkas Edvinas Pocevičius, kuris papasakojo apie grėsmes internete ir kas jas sukelia, mokė saugiai naudotis internetu: diegti ir atnaujinti antivirusines programas, neskleisti internete asmeninės informacijos, aiškino, kokius slaptažodžius kurti, kad jie nebūtų lengvai „nulaužiami“.
„Kaip ir tikėjomės, svečias sulaukė klausimų ne tik apie saugų naudojimąsi internetu – vaikus labai domino Edvino Pocevičiaus tiesioginis darbas kariuomenėje. Vaikinai domėjosi, kaip patekti į kariuomenę, kokia veikla ji užsiima, kokią turi ginkluotę. Manau, kad Ukrinuose auga jaunimas, kuriam rūpi ne tik saugus naršymas internete, bet ir mūsų šalies saugumas“, – kalbėjo V. Muravjovienė.

Mokėsi iš filmų

Į Ukrinų bibliotekoje surengtą popietę „Mūsų vaikai internete“ susirinko tėveliai ir vaikai. Mamoms V. Muravjovienė pasakojo, ką jos turi žinoti, kad jų vaikas atsakingai ir saugiai naršytų internete, trumpai priminė apie jame tykančius pavojus – virusus ir kaip jų išvengti. Daug diskusijų sukėlė trumpų vaizdo siužetų peržiūra apie tai, kai elektroninėje erdvėje bendraujama nesaugiai, per daug viešinama asmeninė informacija.
Mamos ir vaikai įdėmiai žiūrėjo mokomuosius filmukus ir tikino, kad iš pateiktų siužetų daug ko pasimokė. „Taip pat tėvus paraginau stebėti, kokio turinio žaidimus internete žaidžia jų vaikai, kokias viešina nuotraukas, kad su vaikais pasikalbėtų apie žalingą kai kurių interneto medžiagų turinį, patyčias“, – pasakojo V. Muravjovienė.
Popietės pabaigoje, atlikus testą, tiriantį vaiko priklausomumą nuo kompiuterio, pastebėta, kad susirinkusieji vaikai mėgsta naudotis kompiuteriu, bet turi nemažai ir kitos veiklos.
Mažieji popietės dalyviai apdovanoti prizais.

One Reply to “Ukriniškiams – savaitė apie saugų internetą”

  1. Vartotojas. parašė:

    ‘Labai gražu! Tikiu, kad visi renginiai skirti „Saugaus interneto savaitei“, kurie vyko jūsų biblietokose, žmonėms davė didelės naudos. Tačiau visų saugiusias intrnetas tuomet, kai jo visai neturi. Plinkšėse viešasis interneto prieigos taškas saugiausias visame rajone! 2014 metais jis neveikė beveik visą rudenį, o šiais metais vėl neveikia. Interneto nėra jau nuo pusės sausio. Va čia tai sugiausias internetas. Kas gali paneigti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto