Ukrinų bibliotekoje lankėsi akademikas Kazimieras Ragulskis

Asmeninio archyvo nuotr.

Ukrinų bibliotekoje lankėsi habilituotas technikos mokslų daktaras, profesorius emeritas, Lietuvos bei Rusijos mokslų akademijų narys Kazimieras Ragulskis.
Svečias atvežė ir bibliotekai dovanojo savo ir bendraautorių parašytų knygų.

Kaip „Santarvei“ papasakojo Viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė Valda Muravjovienė, svečias lankė Ukrinų kapinėse palaidotos savo žmonos profesorės, pirmosios habilituotos technikos mokslų daktarės Lietuvoje Vydos Kęsgailaitės-Ragulskienės kapą. Pakeiliui  K. Ragulskis užsuko ir į biblioteką.
Svečias atvežė ir bibliotekai dovanojo savo ir bendraautorių parašytas knygas: „Vibrotechnika – 50“, „Virpesiai moksle, technikoje ir žmonijos progrese“, dokumentinės apybraižos knygas „Profesorė Vyda Kęsgailaitė-Ragulskienė (1931–2009)“ ir „Akademikas Kazimieras Ragulskis ir jo mokslo mokykla“, Vytauto Šiaudyčio „Gyvenimas – tai paukščio skrydis prie saulutės arčiau į mėlyną dangų…“, „Žmogaus gyvenimas – tai kelio amžinybėn pradžia“, „Žvaigždė, šviečianti Lietuvos padangėje“, „Jų darbai garsina Lietuvą“.
K. Ragulskis savo darbais yra suformavęs naują mokslinę sritį – precizinę vibromechaniką ir vibrotechniką, mokslo atradimus kartu su savo mokiniais jis išvystė iki pritaikomų inžinerinei praktikai.
K. Ragulskio mokslo tyrimų rezultatai yra aktualūs šiuolaikiniam ir ateities mokslui bei technikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto