Ukrinų bibliotekoje – skaitymai žvakių šviesoje

Ineta skaito ištrauką iš Karin Erlandsson knygos Perlų ieškotoja.

Lapkričio 15–21 d. vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Ji kasmet suburia daugiau nei 150 tūkst. žmonių visose Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas jau tryliktą kartą savo skaitytojus kvietė skaityti žvakių šviesoje. Šių metų savaitės tema – Svajonės ir ilgesys.
Lapkričio 3–30 dienomis biblioteka skaitytojus pasitinka ypatinga atmosfera: aplinka tapo paslaptinga, magiška, apšviesta žvakėmis. Čia galima paskanauti šiaurietiškos arbatos ir sausainių, skaityti žvakių šviesoje. Eksponuojama paroda, supažindinanti su Šiaurės šalimis, jų istorija ir folkloru.

Šiaurės šalių literatūros savaitėsmetu skaitoma parinkta ištrauka iš Sally Salminen knygos „Katryna“. Ištrauką skaito Vaidas Kasperavičius.

Lapkričio 17-osios vakarą į biblioteką atėjo „Gelbėkit vaikus“ Mažeikių padalinio Ukrinų vaikų dienos centro ir kaimo vaikai. Žvakių šviesoje Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ ištrauką skaitė Ineta Norvaišaitė. Bibliotekininkė rodė skaidres apie perlus, pasakojo, iš kur jie atsiranda, kaip renkami, kam naudojami. Vėliau dalyvės kalbėjo apie svajones ir ilgesį. Merginos diskutavo apie tai, kaip svajoja nukeliauti į kitas šalis, išmokti užsienio kalbų, baigus mokslus dirbti svajonių darbus. Rugilei ir Gabijai viena svajonė neseniai išsipildė, tai šuniukas Arčis. Džiugiai nusiteikusios merginos atsivedė Arčį į susitikimą, pasakojo, kad būtent tokio šuniuko labai norėjo jau kelerius metus. Buvo smagu nuklysti į svajones. Jas užrašėme ant popieriaus, kad tikrai išsipildytų.

Šiaurės šalių literatūros savaitės renginys jaunuoliams.

Lapkričio 18-osios popietę į biblioteką rinkosi „Gelbėkit vaikus“ Mažeikių padalinio Ukrinų vaikų dienos centro mažieji vaikai. Bibliotekininkė žvakių šviesoje skaitė Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ ištrauką, kvietė pasekti Pepės pavyzdžiu ir pabandyti valgyti gulint ant stalo, o lėkštę padėjus ant kėdės, daikteliauti – ieškoti paslėptų daiktų.
Suaugusieji į šviesos ir žodžio šventę – kūrinio skaitymą balsu – rinkosi lapkričio 19-osios vakarą. Dalyviai pakviesti klausyti Sally Salminen knygos „Katryna“ ištraukos, kurią nuotoliniu būdu skaitė Norvegijoje gyvenantis ukriniškis Vaidas Kasperavičius. Vėliau bibliotekininkė pakvietė pakalbėti apie svajones ir aptarti psichoterapeuto Dano Joneso, tyrinėjusio svajones, mintis. Šis psichoterapeutas ištyrė, kad svajonės skatina kūrybiškumą, mažina stresą, suteikia energijos, įkvepia įgyvendinti naujus siekius, svajotojai yra laimingesni žmonės. „Galimybė įgyvendinti svajonę – štai kas gyvenimą daro įdomų“, – rašė Paulo Coelho. Svajokime!
Valda MURAVJOVIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė
Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotr.

Vaikai valgo taip, kaip Pepė Ilgakojinė…

One Reply to “Ukrinų bibliotekoje – skaitymai žvakių šviesoje”

  1. Vaidas parašė:

    Smagu kad yra žmonių kurie turi gerų idėjų ir noro juos įgyvendinti. Ukrainai tai vieta kur gyvena nuostabus žmonės , kur visad norisi sugrįžti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto