Ukrinuose – adventiniai vakarojimai

Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotr.

Nors pasaulis beprotiškai skuba, vis dėlto yra laikui nepavaldžių dalykų. Vienas jų – kasmet ateinančios šv. Kalėdos – užgimstančios Šviesos šventė ir Ukrinų kaimo bendruomenės adventiniai vakarojimai.
Gruodžio 2-osios vakarą nemažas būrys ukriniškių jau dešimtą kartą rinkosi pas Albiną ir Antaną Pocevičius į jų vadinamąją „kūtelę“ vakaroti. Adventinio vakaro dalyvius bibliotekininkė pakvietė pamąstyti ir iš naujo suvokti, ką reiškia adventas, kokia jo simbolių prasmė. Iš žalių šakelių, kankorėžių ir obuolių nusipynę adventinį vainiką, ukriniškiai iš rankų į rankas perdavė degančią žvakę. Taip sušildyta delnų, įkvėpta gerumo, taurių jausmų buvo uždegta Pranašų – pirmoji adventinė žvakė. Vakarojimo metu sukalbėta bendruomenės maldelė, giedotos šv. Mergelės Marijos valandos, adventinės giesmės.
Kartu su ukriniškiais vakarojo ir parapijos klebonas Dainoras Židackas, ir vakaro viešnia Vilhelmina Imbrienė. Klebonas linkėjo visiems susitelkimo, ramybės ir susitaikymo, dažniau bendrauti, o prie kūčių vakarienės stalo drauge susėsti švariems dvasia ir kūnu. V. Imbrienės atliekamos dainos žodžiai ir melodija sušildė susirinkusiųjų sielas. Ukrinų bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė, kad jos sumanyta adventinių vakarojimų tradicija tęsiasi jau dešimtus metus. Smagu, kad drauge susirinkę vyresniojo amžiaus žmonės pailsi, pabendrauja tarpusavyje, pasikrauna teigiamų emocijų, vieni iš kitų pasisemia stiprybės ir jėgų.

Adventinio vakarojimo dalyvius bibliotekininkė pakvietė pamąstyti, ką reiškia adventas. Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotr.

Renginio pabaigoje vakarojimo dalyvė Irena Pocienė skaitė italų kunigo Bruno Ferrero pasakojimą apie gerumą. Susirinkusieji turėjo galimybę apžiūrėti Zitos Šilinskienės kryželiu siuvinėtus paveikslus ir jos pagamintas natūralaus vaško žvakes.
Prasidėjęs advento laikotarpis kviečia dalytis tyliu laukimu ir šviesia nuotaika, kartu ragina prisiminti, atleisti, sušildyti žodžiu, žvilgsniu, mintimis ir gerais darbais.
Valda MURAVJOVIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto