Ukrinuose – dviguba šventė

Autoriaus nuotr.

[nggallery id=640 template=caption]Dvi neeilines dienas – šeštadienį ir sekmadienį – praleido Ukrinų kaimo gyventojai. Buvo minimas kaimo 430 metų jubiliejus bei čia gyvenusio ir kūrusio skulptoriaus Stepono Gailevičiaus gimimo ir mirties metinės.

Šventinį savaitgalį Ukrinų kaimas sutiko pasipuošęs išpuoselėtais gėlynais ir sodybomis, o pagrindinė kaimo gatvė svečius sveikino gėlių puokštėmis.
Savo gimtadienį Ukrinai skaičiuoja nuo 1585-ųjų birželio – tokia data pirmą kartą užfiksuota istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose: pagal čia gyvenusio Grigorijaus Ukrino prašymą apžiūrėti seni žemės riboženkliai palei Varduvos ir Kvistės upes.
Skulptoriui S. Gailevičiui buvo skirtos dvi minėtinos datos: šiemet pažymimos 200-osios jo gimimo ir 130-osios mirties metinės
Šventę pradėjo Ukrinų bendruomenės pirmininkė Vilma Vžesniauskienė, valstybinė įstaiga „Telšių regiono keliai“ padovanojo ukriniškiams tikrai nekasdienišką reginį – meistriškumą radijo bangomis valdomais ir pačių sukurtais aviamodeliais demonstravo svečias iš Vilniaus – Lietuvos aviamodeliuotojas pasaulio vicečempionas Donatas Paužuolis, padedamas savo tėvo ir trenerio Rimučio.

Plačiau apie ukriniškių šventę skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto