Ukrinuose gimsta bardų festivalių tradicija

Ukrinų bardų šventėje netrūko dainų, muzikos, kūrybos, pramogų ir gerų emocijų. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

Šeštadienį Ukrinuose nuskambėjo bardų festivalis „Šiandien madam pareis vėliau“. Tikimasi, kad pirmą kartą vykęs festivalis, į kurį susibūrė kūrybingi ir kūrybą vertinantys žmonės, taps gražia kaimo tradicija.

Festivalis – tęstinumas

Ukrinų kultūros namų kultūrinės veiklos organizatorė Jūratė Šiaulienė sako, jog kaimo bendruomenė visada norėjo, kad kaime skambėtų daugiau klasikinės, originalios muzikos, o ne „popso“.
Iš noro turėti savo kryptį, savitą stilių ir kilo mintis Ukrinuose surengti bardų festivalį.
Pasak pašnekovės, kol kaime dar veikė mokykla, daug ją lankiusių vaikų grojo gitaromis, dainuodavo.
Dabar, nebelikus mokyklos, festivalis suorganizuotas su mintimi, kad muzikuojantieji turės galimybę pasiklausyti kitų atliekamos muzikos ir patys parodys ką sugeba.

Džiaugiasi kūrybingais žmonėmis

Pirmajame Ukrinų bardų festivalyje autorines dainas atliko mažeikiškis Arūnas Raudonius.
Akustines improvizacijas, užkalbėjimus, dainas gitara atliko Domantas Razauskas. Profesionalus muzikas multiinstrumentalistas Saulius Petreikis renginių dalyvių ausims davė peno, grodamas net penkiais skirtingais instrumentais.
Abu šie muzikantai į bardų festivalį atvyko iš Vilniaus.

Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

„Mes Ukrinuose turime tokią seną tradiciją – kaime pagal gatves, kuriose gyvename, esame pasiskirstę į grupes, rajonus, atskirus kaimus. Dabar yra keturios tokios grupės ir kiekviena turėjo užduotį festivaliui ką nors įdomaus sugalvoti, paruošti. Gyventojai, ypač senjorai, labai išradingi, tad sugalvojo ir parodė vaidinimą“, – pagrindinius renginio akcentus apibūdino J. Šiaulienė.

Ne tik muzika, bet ir mados

Festivalio metu vyko ir edukaciniai užsiėmimai: muilo virimo, žvakių liejimo, kvapiojo gėlių vandens gamybos, buvo demonstruojamos dviejų drabužių kūrėjų – mažeikiškės Tomos Tupikaitės ir ukriniškės Vilmos Krakienės sukurtos kolekcijos.
Pasak J. Šiaulienės, drabužių dizainas yra T. Tupikaitės jaunystės svajonė. Nors moteris pagal išsilavinimą yra finansininkė, ji Vilniaus dailės akademijoje kurį laiką studijavo drabužių dizainą. Studijų metu ir sukūrė kolekcijas „Morfogenezė“, „Kopų dvasia“.
Ukriniškė V. Krakienė drabužius mezga, neria sau, artimiesiems. Moteris sutiko festivalio metu savo darbus parodyti viešai.
„Ji labai jaudinosi. Žinote, savame kaime parodyti tai, ką darai, gal net sunkiau nei kitur. Drabužių demonstravimas buvo išbandymas ir mūsų mergaitėms, kurios sutiko jais pasipuošti ir pabūti manekenėmis. Išbandymas buvo ir kūrėjoms“, – mintimis pasidalijo J. Šiaulienė.

Viršijo išankstinius lūkesčius

Pasak Ukrinų kultūros namų kultūrinės veiklos organizatorės, festivalis „Šiandien madam pareis vėliau“, nors ir surengtas pirmąkart, nebuvo prisvilęs blynas. Priešingai, jis pavyko geriau nei tikėtasi.

Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

„Kaime gyvena kūrybingų žmonių branduolys – jie visko nori, viską daro. Kartais pasižiūriu ir galvoju: iš kur jie turi tiek energijos, fantazijos. O juk tiems sumanymams įgyvendinti reikia ne tik kūrybiškumo, bet ir laiko. Bet yra ir tokių, kurie neprisijungia prie bendros veiklos. Mes dėl to neverkiame – juk kiekvienas turi pasirinkimo laisvę“, – apibendrino pašnekovė.
J. Šiaulienė pridūrė, kad Ukrinuose jau gyvenama mintimis apie rudenį vyksiančią Obuolių šventę. Be to, kyla naujų planų bei idėjų ir apie antrąjį bardų festivalį…
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto