Ukrinuose paminėta Bibliotekų savaitė

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kiekvienais metais minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, nes 2016-ieji yra paskelbti Bibliotekų metais, o šiųmetės Nacionalinės bibliotekų savaitės, kaip ir visų Bibliotekų metų, šūkis – „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filiale šia proga visą savaitę vyko renginiai vaikams ir suaugusiems, eksponuojama spaudinių paroda „Biblioteka – knygų pasaulis“.
Vienas iš renginių – „Biblioteka. Užeik, tavęs laukia knygose paslėptų lobių“. Į biblioteką atvyko Ukrinų pagrindinės mokyklos 3–5 klasių mokiniai. Bibliotekininkė supažindino vaikus su daugiafunkcine erdve, kurioje yra senos ir naujos knygos, skirtos įvairaus amžiaus grupėms, kur galima naudotis kompiuteriu, bevieliu internetu, kur galima bendrauti su draugais. Vaikai, naudodami planšetinius kompiuterius, ieškojo knygose paslėptų ir užkoduotų klausimų su nuoroda į paslėptą lobį.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Kitas renginys buvo skirtas suaugusiesiems – jie buvo pakviesti į literatūrinį vakarą „Viljamas Šekspyras – žymiausias rašytojas pasaulyje“. Tai įdomus šiųmetės savaitės akcentas – palaikant Britų tarybos iniciatyvą, V. Šekspyro 400-ųjų mirties metinių proga daugelyje Lietuvos bibliotekų buvo skaitoma šio vieno garsiausių pasaulio dramaturgų poezija. Ukriniškiai klausėsi ir patys skaitė šio rašytojo sonetus, susipažino su jo biografija ir kūryba.
Bibliotekoje taip pat vyko edukacinė pamoka „Informaciniai šaltiniai mokslui“. Ukrinų pagrindinės mokyklos moksleiviams pristatytos duomenų bazių svetainės, vartytos senovinės suskaitmenintos knygos, bandyta skaityti senąja kalba ir kt. Bibliotekininkė pristatė interaktyvios bibliotekos portalą www.ibiblioteka.lt, kuriame galima skaityti elektronines knygas. Ši pamoka buvo naudinga kiekvienam moksleiviui, norinčiam daugiau žinoti ir geriau mokytis.
Tos pačios dienos vakare ukriniškiai bibliotekoje žiūrėjo Baz Luhrmann filmą „Romeo ir Džiuljeta“. Naujausioje versijoje atgimsta Viduramžių Verona ir dvi priešiškai nusiteikusios šeimos – Montekiai ir Kapulečiai. Prieš filmą susirinkusieji buvo supažindinti su Viljamo Šekspyro biografija ir jo kūryba.
Valda MURAVJOVIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto