Ukrinuose – renginiai apie saugų internetą

Bibliotekos archyvo nuotrauka

Norėdamas padėti savo bendruomenei jaustis saugesnei internetinėje erdvėje, Viešosios bibliotekos Ukrinų filialas prisijungė prie iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė 2016“. Šios savaitės metu bibliotekoje buvo rekomenduojami įvairūs leidiniai ir internetinės nuorodos apie draugišką internetą, vyko popietės, kuriose kalbėta apie saugų bendravimą ir naršymą internete.

Supažindinti su grėsmėmis

Pirmasis renginys apie saugų internetą Ukrinų bibliotekoje buvo popietė vaikams „Saugus ir draugiškas internete“. Bibliotekininkė Valda Muravjovienė vaikams priminė, kad visa savaitė yra skirta atkreipti visuomenės dėmesį į saugesnio interneto programą, kuria siekiama skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis, apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu.
„Įvairios mobiliosios programėlės, naršymas internete ir bendravimas socialiniuose tinkluose jau tapo kasdienybe. Ne paslaptis, kad išmaniaisiais telefonais dabar nevaržomai naudojasi net ikimokyklinukai, todėl kalbant apie saugumą, vaikai supažindinti, kokios grėsmės galimos virtualioje erdvėje“, – pasakojo V. Muravjovienė.

Pasirašė kodeksą

Saugaus interneto savaitės metu didelis dėmesys skirtas ir patyčioms. Vaikams priminta, kad virtualių patyčių problema kasmet tampa vis aktualesnė, nes tarp bendraamžių pasitaikantis žeminantis elgesys jau persikėlė ir į socialinius tinklus.
Pakalbėję apie galimas įvairias patyčių pasekmes ir pagarbaus elgesio internete svarbą, mokiniai pasirašė „Garbingo elgesio internete kodeksą“ ir pasižadėjo jo laikytis.
Apie vaikų naudojimąsi internetu Ukrinų bibliotekoje popietės „NEREIKIA DRAUSTI. Ar dėti skyrybos ženklą?“ kalbėta ir su suaugusiais. Susirinkusiam būreliui mamų su vaikais bibliotekininkė papasakojo, ką tėveliai turi žinoti, kad jų vaikas atsakingai ir saugiai naršytų internete.

Skyrybos ženklo nereikia

Didelės diskusijos kilo peržiūrėjus vaizdo siužetus apie tai, jog elektroninėje erdvėje bendraujama nesaugiai, per daug viešinant savo asmeninę informaciją. Popietės dalyviai įdėmiai žiūrėjo mokomuosius filmukus ir tikino pasimokę iš pateiktų siužetų.
„Tėveliams pasiūliau stebėti, kokio turinio žaidimus internete žaidžia vaikai, kokias viešina nuotraukas, kalbėti su vaiku apie žalingą turinį, patyčias. Naudotis internetu vaikams nereikia drausti, bet mokyti juos, patarti būti saugiais – būtina“, – kalbėjo V. Muravjovienė.
Susitikimo pabaigoje nutarta, kad pavadinime „NEREIKIA DRAUSTI“ skyrybos ženklo nereikia dėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto