Universitete įgytas žinias pritaikė pomėgiui

Pasak Svajūno Sidabro, pagrindinis artimiausias tikslas – surengti „Naktinio krepšinio
trys prieš tris“ turnyrą paplūdimio aikštelėje. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Svajūnas Sidabras, iki pergalės rajono krepšinio lygos čempionate nuvedęs BC „Silverstars“ komandą, organizuojantis vaikų vasaros užimtumą, pats tapo Savivaldybės įsteigtos nominacijos laureatu.

Derino praktiką ir laisvalaikį

24-erių metų mažeikiškio kelias į sportą prasidėjo ne nuo vaikystės – iš pradžių moksleivis daugiau dėmesio skyrė menams, tik aštuntoje klasėje labiau pradėjo domėtis sportu, o baigdamas dešimtą pradėjo lankyti krepšinio treniruotes pas trenerį Aloyzą Rudį.

„Rajono krepšinio čempionate atstovavau „Sedulos“ komandai. Nebuvau tarp pagrindinių, žaidimo laiko daug negaudavau. Tada ir kilo mintis suburti mėgėjišką bendraminčių komandą, kad galėtume krepšinį žaisti savo malonumui, dalyvauti rajono varžybose ar turnyruose. Man tai buvo įdomu: Vytauto Didžiojo universitete studijavau verslo administravimą, viena iš studijų krypčių buvo sporto vadyba. Tad klubo kūrimas buvo ir praktika, ir laisvalaikio praleidimo būdas“, – pasakojo Savivaldybės nominacijos „Sporto entuziastas“ nugalėtojas.
Taip 2019-aisiais gimė BC „Silverstars“, miesto jaunimui prisistatęs Gabijos gimnazijoje surengtu krepšinio du prieš du turnyru.

Akcentas – naktinis krepšinis

VšĮ „Mažeikių sporto projektai“, kuriai vadovauja S. Sidabras, metus rengė ir rajono krepšinio čempionatą, tačiau dabar pagrindinis darbas – penkerius metus organizuojamas „Naktinio krepšinio trys prieš tris“ turnyras.

„Tikimės, kad lietus nesukliudys ir turnyras, kuris pritraukia vis daugiau komandų, vyks birželio 17-ąją krepšinio aikštelėje prie Mažeikių paplūdimio. Kasmet stengiamės pasiūlyti ką nors naujo, sujungti sportą ir muziką, pagyvinti mūsų miesto jaunimo laisvalaikį“, – kalbėjo S. Sidabras.
Prieš dvejus metus klubas subūrė vienos amžiaus grupės krepšinio trys prieš tris komandą, kuri važinėjo po tokio šalies turnyro etapus ir tapo nugalėtoja. Pernai po klubo BC „Silverstars“ vėliava į etapus vyko penkios komandos, šio sezono planuose numatyta, kad klubui atstovaus 6–8 komandos.

Vienas iš tikslų – prisiminimai

Su krepšiniu trys prieš tris BC „Silverstars“ jau peržengė rajono ribą – į komandas kviečiami jauni žaidėjai iš viso Žemaitijos regiono. Anot klubo vadovo, jaunimas nori žaisti, sportuoti, tačiau juos reikia motyvuoti, padėti susiburti, sudaryti tokias sąlygas, kad jie tik žaistų, o organizacinius reikalus spręstų kiti.
Prieš dvejus metus klubas pradėjo organizuoti vasaros krepšinio stovyklas vaikams, iš pradžių – tik dienines, šiemet planuojama tikra stovykla – jos dalyvius apgyvendinant Plateliuose.

„Mūsų tikslas yra tas, kad per sportą, per renginius vaikams liktų geri prisiminimai apie praleistą laiką, kad jie susipažintų su naujais draugais, kad sportuotų, fiziškai save vystytų. Stovyklos duoda apčiuopiamų rezultatų, jos populiarėja. Pirmoje buvo 12 vaikų, antroje – apie 30, šiais metais planuojame dvi pamainas, kuriose būtų po 40 vaikų“, – „Santarvei“ sakė S. Sidabras.
Stovyklose vien krepšinio treniruotėmis neapsiribojama, kviečiami su krepšiniu susiję specialistai, krepšininkai, kurie vaikams pasakoja apie savo patirtis. Pasak mažeikiškio, norisi, kad vaikai įgytų ne tik sportinės, bet ir gyvenimiškos patirties, nuovokos.

Lėmė keli faktoriai

Šiais metais BC „Silverstars“ krepšinio komanda nugalėjo rajono krepšinio lygos čempionate. S. Sidabras sakė, kad tai lėmė keli faktoriai: ekipoje rungtyniavo trys krepšininkai, kurie buvo verti patekti į lygos geriausiųjų penketuką; jaunatviška energija, nes tik dviejų žaidėjų amžius buvo 24-eri, kiti buvo dvidešimtmečiai ir jaunesni; tai, kad klubas jau turi nemažai fanų – sirgti už komandą jie ateina su būgnais.

„Dabar svarbu įgyvendinti vasaros planus, o toliau žiūrėsime. Lygos finalinėms kovoms persikėlus į „Ventos“ progimnazijos sporto salę, pamatėme, kad krepšinis pagyvina miesto gyvenimą, – į tribūnas rinkosi ir sportininkų giminės, ir pažįstami, ir draugai. Stengsimės, kad emocijų, kurias sukelia bet kokia sporto šaka, Mažeikiuose būtų kuo daugiau“, – apibendrino S. Sidabras.
Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto