Urėdijos miškuose – padidėjęs gaisrų pavojus

ELTOS nuotr.

Nusistovėjus šiltiems, be lietaus orams, mūsų rajono urėdijoje užfiksuotas trečios ir ketvirtos klasės miškų gaisringumas, tačiau draudimas lankyti mišką dar nepaskelbtas.

Draudimo kol kas neskelbia

Jau nuo sekmadienio daugelyje šalies urėdijų vyrauja trečios-ketvirtos klasės miškų gaisringumas, kuris buvo užfiksuotas ir laikosi ir valstybės įmonei „Mažeikių miškų urėdija“ priklausančioje teritorijoje. Trečia klasė reiškia, kad yra vidutinis gaisrų pavojus, ketvirta – didelis gaisrų pavojus. Mažeikių urėdijos teritorija miškų gaisringumo žemėlapyje šiomis dienomis yra padalinta per pusę – viena priklauso ketvirtai, kita dalis – trečiai klasei.
„Kol kas draudimo lankyti miškus neskelbiame, vis laukiame, gal pasikeis orai ir užlis. Jeigu lietaus dar nebus ilgai, tarsimės su rajono Savivaldybės specialistais dėl draudimo įvedimo. Suprantame, kad dabar toks metas, kai žmonės laiką leidžia gamtoje, bet kitos priemonės, išskyrus draudimą miške lankytis, jam apsaugoti gali būti neefektyvios“, – sakė Mažeikių miškų urėdas Albinas Paulavičius. Jeigu tokį draudimą bus nuspręsta paskelbti , apie tai informuos miškų prieigose iškabintos lentelės, užtveriami kai kurie keliai, visuomenė bus informuojama per vietinę spaudą.

Ragina elgtis atsakingai

Už draudimo nepaisymą ir lankymąsi miškuose, kai ribojamas patekimas į juos, grės baudos iki 57 eurų, sukėlus gaisrą – tektų sumokėti ir už gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti ir iki dešimties tūkstančių eurų. Kaip laikomasi nurodymų, kontroliuos miškininkai, miškų kontrolės pareigūnai.
Miškininkai primena, kad laužus reiktų kurti tam skirtose specialiose laužavietėse, miškuose draudžiama statyti šašlykines ar kitus prietaisus, kur yra atvira ugnis.
„Šiuo metu iš viso nepatarčiau į miškus neštis degtukų, o juo labiau baidyti uodus rūkant. Yra įvairių priemonių nuo uodų, todėl raginu miške nerūkyti, nes numesta nuorūka ar pelenai gali sukelti gaisrą“, – priminė urėdas.
Šiais metais Mažeikių rajone ugniagesiai gelbėtojai gesino šešiasdešimt gaisrų atvirose teritorijose, miške gaisras kilo tik kartą. Mažeikių miškų urėdijoje ugniagesių komanda taip pat budi visą parą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto