URM: Lietuva pagerbs visas Antrojo pasaulinio karo aukas

Minint 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines Užsienio reikalų ministerija (URM) reiškia pagarbą visiems, žuvusiems šiame kare, ir pabrėžia, kad negali būti jokių taikstymųsi kovojant su rasine diskriminacija, ksenofobija bei neonacizmu.

„Neužtenka vien pagerbti aukų, turime siekti, kad panašios tragedijos daugiau niekada nepasikartotų. Reikšdami didžiausią pagarbą visiems, kovojusiems su hitleriniu nacizmu ir atidavusiems savo gyvybes, pakartojame savo tvirtą pasiryžimą šiandien nesitaikstyti su rasine diskriminacija, ksenofobija, neonacizmu. Turime padaryti viską, kad nacizmas bet kokiomis formomis nebūtų toleruojamas“, – rašoma URM išplatintame pranešime.
URM pabrėžia, kad Lietuvos ir visos Europos žydų holokausto aukos bus prisimenamos su ypatingu skausmu, o šiam masiniam nusikaltimui negali būti jokio pasiteisinimo tiek vykdytojams, tiek pasyviems stebėtojams.
Pareiškime pabrėžiama, kad kovoje prieš nacizmą vienas didžiausių netekčių patyrė Ukrainos žmonės, kurie šiandien kovoja su išorės agresija.
„Lietuva solidarizuojasi su laisvę ginančiais Ukrainos žmonėmis ir ragina nepamiršti skaudžių Antrojo pasaulinio karo Europoje pamokų. Lietuva pagerbs visas karo aukas, nepriklausomai, ar žuvo kariai, ar civiliai gyventojai, ar pokario Lietuvoje vykusių represijų aukos“, – skelbia URM.
Karo aukoms atminti gegužės 8 dieną bus laikomos ekumeninės pamaldos Vilniaus šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono Apaštalo ir Evangelisto bažnyčiose, pagerbimo renginiai vyks Panerių memoriale, Antakalnio ir Vilniaus Vingio karių kapinėse.
Vilniaus Katedros aikštėje bus rengiama visuomeninė pilietinė jaunimo akcija „Uždek žvakelę Antrojo pasaulinio karo aukų atminimui“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto