Urvikiai užsimojo įrengti Šimtmečio parką

Vitos Černookienės teigimu, parko kūrimas – investicija ateities kartoms. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Urvikių kaimo bendruomenė planuoja įrengti Lietuvos šimtmečio parką. Taip būtų sutvarkyta apleista viešoji erdvė bei liktų atmintis ateities kartoms.
Tokią idėją palaiko ir Reivyčių seniūnija bei rajono Savivaldybė.

Plečiama poilsio zona

Šios idėjos autorė – Urvikių kultūros centro direktorė Vita Černookienė sumanymą pristatė Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitete, į kurį kreipėsi dėl finansinės paramos. Parku norima paversti netoli Kultūros centro esantį beveik hektaro ploto apleistą sklypą,  kuris yra skirtas visuomenės poreikiams.
Prie Kultūros centro, pagal ankstesnius projektus, yra įrengta scena, trinkelėmis klota aikštelė, netoli – ir laužavietė, tinklinio, vaikų žaidimų aikštelės. Visa tai taptų naujo parko dalimi.
„Yra įvairių minčių, kaip padaryti žmonėms patrauklų parką. Jame būtų aukuras, kilometras klotų takelių, kuriuos būtų galima įrengti kaip labirintą Lietuvos keliais. Kaime nėra kur išeiti pasivaikščioti, nėra šaligatvių, tenka eiti važiuojamąja kelio dalimi. Žmonės turėtų tinkamą poilsio zoną, čia būtų galima organizuoti renginius“, – savo idėja V. Černookienė dalijosi ir su „Santarve“.

Įsijungia vietos žmonės

Urvikių kultūros centro direktorė pasidžiaugė, kad jos idėjai kaimo bendruomenė ne tik pritarė, bet ir pasiūlė savo pagalbą. Ne be jų tvarkyta Kultūros centro aplinka, įrengti alpinariumai, pasodinta  pušelių.
Pradėti darbai ir kuriant Šimtmečio parką – vietos gyventojai patys išrovė visus nereikalingus kelmus, privežė nemažai akmenų.
Į parką norima įkomponuoti ir čia esantį priešgaisrinį vandens telkinį, kuris buvo apžėlęs menkaverčiais medžiais, krūmokšniais. Savo pagalbą pasiūlė vietos žemės ūkio bendrovė „Aušra“ – ji sutvarkė teritoriją apie tvenkinį, išrovė krūmokšnius. Ateityje čia turėtų iškilti pylimas.
Buvę ir daugiau planų, ką nuveikti šį rudenį, tačiau juos sutrukdė orai.

Sulaukė finansinės paramos

V. Černookienė prisipažino: buvo baimės, kad parko idėja gali taip ir likti tik idėja. Ypač po to, kai landšafto specialistai suskaičiavo, jog jai įgyvendinti reikia 17,5 tūkst. eurų.
Tos baimės – jau praeitis. Ekonomikos komitetas prašymo dėl Šimtmečio parko kūrimo finansavimo neatmetė. O Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius netgi pasiūlęs į šį sumanymą pažiūrėti kaip į kompleksinį, tęstinį projektą, įgyvendinamą ne per vienerius metus, o etapais.
Šiuo metu jau paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas dėl pirmojo etapo, kuriam skirta 5,5 tūkst. eurų.
Urvikiškių siekis – minint Liepos 6-ąją, jau rinktis į Lietuvos šimtmečio parką.
„Mūsų kaimas – perspektyvus, praėjusiais metais čia gimė net šeši vaikai. Manau, ši investicija tikrai bus vertinga“, – įsitikinusi V. Černookienė.

Vertina teigiamai

Reivyčių seniūnas Stanislovas Putelis tai pat palaiko idėją kurti Šimtmečio parką. Jis primintų mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį, būtų atminties ženklas ateities kartoms. Galbūt jame galėtų atsirasti ir tai datai skirta skulptūra ar kitas akcentas. Be to, į tokį parką urvikiškiai galėtų rinktis ne tik pramogauti, bet ir minėti valstybinių švenčių, svarbių kaimui datų, – samprotavo seniūnas.
S. Putelis apgailestavo, kad seniūnija neturi finansinių galimybių padėti kaimo bendruomenei, tačiau nelieka jos idėjų nuošalyje. Be abejo, seniūnija prižiūrės ir parko teritoriją, prisidės kitais darbais.
Seniūnas tik apgailestavo, kad kitąmet pagal bedarbių užimtumo didinimo programą bus įdarbinti vos aštuoni žmonės.

One Reply to “Urvikiai užsimojo įrengti Šimtmečio parką”

  1. lolas parašė:

    Agirdit jūs parakai.. gal pirmiau areną prie jūsų nuostavio sakurų parko pastatom a?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto