Urvikiškės dekoracijos džiugina kaimo žmones

Vida Kudrevičienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tarp Urvikių kaimo bendruomenės aktyvistų sunku nepastebėti Vidos Kudrevičienės, tiksliau, jos kurtų darbų. 

Iš gamtinių ir kitų medžiagų gamintomis kompozicijomis, skulptūromis, verbomis kaimelį puošianti moteris patikino: „Nelaikau savęs menininke. Tiesiog darau tai, kas man patinka, o savo aplinkos papuošti neatsisakau niekada“.
Nuo mažens mėgusi piešti, modeliuoti įvairius drabužius V. Kudrevičienė savo gyvenimo su menine veikla nesiejo. Likimas susiklostė taip, kad šios srities mokslo pašnekovei ragauti neteko, tačiau kuriant darbus tai nė kiek netrukdo.
Ir anksčiau moteris įvairius darbelius kurdavo dar mokyklą lankiusiems vaikams į mugę nusinešti, tačiau pagreitį ši jos veikla įgavo pradėjus dirbti Urvikių kultūros centre.
„Kultūros centro direktorė Vita Černookienė pamatė, kad kažką galiu ir noriu padaryti, tai ir paskatino mane. Papuošimų reikėdavo parodoms, įvairiems renginiams, užsiėmimams, ir taip tuos darbus gaminti tekdavo vis dažniau”, – pasakojo aštuonerius metus kultūros centre dirbanti pašnekovė.
Kokių tik grožybių urvikiškė per gyvenimą nėra prikūrusi! Vienu metu ji gamino vėrinukus, vėliau  – sages. Paskui ėmėsi įvairių skulptūrų, verbų, meninių kompozicijų, dekoratyvinių dėžučių, o pastaruoju metu daugelio pamėgtas knygas-atvirukus.

Plačiau apie urvikiškę ir jos pomėgį skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto