Už abejingumą mokame skaudžiai

Specialistai teigia, kad artimųjų dėmesys vaikams būtinas – reikia žinoti, ką jie veikia, kuo domisi, su kuo bendrauja. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nepilnamečiai mažeikiškiai dvylikametį ilgą laiką vertė atidavinėti jiems pinigus ir net elgetauti. Toks elgesys  – sunkus nusikaltimas, už kurį teks atsakyti ir pilnametystės nesulaukusiems berniukams.
Per metus mūsų rajone nepilnamečiai įvykdo daugiau nei pusšimtį įvairių nusikaltimų.
Pareigūnai teigia: paauglių nusikalstamumą labiausiai skatina šeimos narių ir kitų aplinkinių abejingumas.

Apie pasekmes nesusimąsto

Mažeikių rajone šiais metais užregistruoti du turto prievartavimo atvejai. Ir abiejuose nusikaltimuose, kurie buvo vykdomi ilgą laiką, figūruoja nepilnamečiai mažeikiškiai. O juk turto prievartavimas priskiriamas prie sunkių nusikaltimų – už tai gresia laisvės netektis net iki šešerių metų.
Pirmasis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dar gegužę, kai du keturiolikmečiai mažeikiškiai, grasindami sumušti, vertė metais jaunesnį paauglį mokėti jiems pinigus.
Sumos tikrai buvo menkos – reketuotojai vertė trylikametį sumokėti jiems po dešimt arba penkis eurus, tačiau pavyko atimti tik du…
Antrasis nusikaltimas buvo gerokai ciniškesnis – keturiolikmetis ir dvylikametis berniukai nuo birželio mėnesio iki spalio reketavo dvylikametį – grasindami fizinėmis bausmėmis jie vertė nuolat jiems mokėti pinigus. Jei auka neturėjo kuo susimokėti, reketuotojai berniuką vertė eiti prie didžiųjų miesto prekybos centrų ir prašyti pinigų iš praeivių.
„Gaila, tačiau pirmiausia vaiko elgesio pasikeitimus pastebi pedagogai, o ne šeima. Tuo tarpu, iškilus tokioms problemoms, raginame, kad aukos netylėtų, o pirmiausia kalbėtųsi su tėvais šeimoje. O ir patys tėvai privalo bendrauti su vaikais, laiku pastebėti, kad keičiasi jo elgsena, kad vaikui kyla problemų“, –  taip lakoniškai, nes dar vyksta tyrimas, šį įvykį „Santarvei“ pakomentavo Mažeikių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio vyriausioji specialistė Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė.
Jos nuomone, suaugusiųjų atsakomybė – reikšmingas dalykas. „Jaunimas nesusimąsto, kad pinigų prievartavimas iš silpnesniojo vaiko yra sunkus nusikaltimas, kad gresia baudžiamoji atsakomybė ir laisvės netektis. Nepilnamečiai neįsisąmonina, kad pinigus reikia gauti kitu būdu – juos uždirbti. Jie dažnai įsivelia į tokias istorijas, kurias reikia narplioti mums, teisėtvarkos pareigūnams“, – sakė pareigūnė.

Pagrindiniai „veikėjai“ – jau išaiškinti

Statistika liudija, kad nepilnamečių nusikaltėlių mūsų rajone yra. Praėjusiais metais Mažeikių rajone nepilnamečiai įvykdė 64 nusikalstamas veikas, iš kurių – 56 nusikaltimus.
Nepilnamečiai pernai įvykdė aštuonis plėšimus, užfiksuoti penki turto prievartavimo atvejai; devynis nusikaltimus jie įvykdė, būdami neblaivūs.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Už abejingumą mokame skaudžiai”

  1. www parašė:

    Tai paskelbkit tų veikėjų pavardes .Iš kokių jie mokyklų ir pan.O dabar vis dangstomi ir dangstomi nusikaltėliai .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto