Už dujas mokėsime gerokai brangiau

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Už gruodį suvartotas dujas mokėsime naujais ir kur kas didesniais tarifais.
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė, kad nuo 2016 m. gruodžio 2 d. mažeikiškiams buitinių dujų vartotojams gerokai brangs UAB „Saurida“ paslaugos. 

Tarifas galios metus

Primename, kad vartotojai kas mėnesį moka pastoviąją kainos dalį (vadinamąjį abonentinį mokestį), kuri nepriklauso nuo suvartojamo suskystintų naftos dujų kiekio, ir už kiekvieną suvartotą suskystintų naftos dujų kubinį metrą.
Pastovioji kainos dalis didėja apie 10 proc. arba 26 euro centais. Tačiau beveik 50 procentų (arba 62 euro centais) daugiau mokėsime už pačias dujas.
Nauji tarifai galios 12 mėnesių.

Nustatė vienašališkai

Komisija „Sauridos“ centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainas vienašališkai nustato antrus metus iš eilės, nes bendrovė neatsižvelgė į pastabas dėl reguliuojamo turto vertės, jo nusidėvėjimo, investicijų grąžos, mokesčių sumų ir nepakoregavo skaičiavimų.
Komisijos aiškinimu, kintamoji tarifo dalis didėja dėl prognozuojamos didesnės suskystintų naftos dujų įsigijimo kainos, mažėjančio vartotojų skaičiaus bei faktiškai parduoto suskystintų naftos dujų ir prognozuoto parduoti kiekio praėjusiu laikotarpiu.
„Sauridos” tinklalapis skelbia, kad miesto dujų tinklo ilgis yra didesnis nei 30 kilometrų. Mieste įrengti 32 grupiniai įrenginiai, prie kurių prijungti 324 daugiabučiai namai – daugiau kaip 12 tūkst. vartotojų.

21 Atsakymas į "Už dujas mokėsime gerokai brangiau"

 1. kazkada parašė:

  tempe ant kupros terbas is Lenkijos,o dabar atsisedo jums ant kupros:)

 2. mm parašė:

  paskaitykit komentarus apie sauridos „VALDOVĄ, ir įsitikinsit kas darosi,kodėl savivaldybės atstovai nereaguoja,juk jau seniai jį reikėjo pasodinti į šiltą vietą, pav skola sodrai sausio 5 d 30521 ir ji tęsiasi visus 2016m metus,kodėl ponia Nagienė šitai leidžia,,kai įmonė lieka skolinga 1 centą siunčia elektroninį laišką kad sumokėtų ,o dabar tokia suma ir nieko,juk jis prisikūręs daug dukterinių įmonių ir tuo naudojasi,vieną sužlugdo kitą kuria,ar niekas to nemato, ką veikia mokesčiu inspekcija ,kaip apgaudinėjama valstybė,ar Mažeikiuose nėra STT ,FNTt,

 3. kodėl parašė:

  trinami komentarai,kiek ransas sumokėjo

 4. ,, parašė:

  štai matot rašo,kad liko mažiau abonentų tai reikia daugiau mokėti,mat ponui jau sumažėjo pelnas,o kadangi jis yra savivaldybės klerkų palaikomas tai daro ką nori, aš jau seniai atsijungiau ir džiaugiuosi

 5. a6 parašė:

  atsijungiau jau prieš 6 metus,nusipirkau indukcinę elektrinę ppytelę ir vargo nematau ji yra taupanti elektrą,sunaudoju daug mažiau pavertus suminiai kai naudojau dujas ir puodų dugnai buvo SMALINI nuo dujų,o norint atsijungti reikia dujų įmonėse parašyti pareiškimą dviejuose egzemplioriuose užregistruoti pas sekretorę ir pasakys kada atjungs

 6. mazeikietis parašė:

  as ir noriu atsijungti dujas , nuo ko reikia pradeti, gal kas zinot?

 7. apas parašė:

  Pastovioji dujų kaina ne visiškai teisinga,nes vienodai moka tie,kurie sunaudoja vieną kubometrą,ar 10 kubometrų.Tą kainą reikėtų padaryti santikinį,priklausomai nuo sunaudoto dujų kiekio.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Kas norejo,galejo dalyvauti teismuose ir p.Rimkienes ginami ieskojo teisybes ir laimejo.Kas nenorejo,miegojo arba tingejo dabar tegul neiesko kaltu.Juk teisybe atstatyta ir dabar galima dujas atsijungti.K

 9. Brolis parašė:

  Taip Rimkienė turi visus dvasios ubagus išgelbėti , kurie po to nė ačiū nė viso gero , jei pats nespręsi savo problemų tai ir Dievas nepadės . Lengviausia yra kaltinti kitą , o pačiam gulėti ant sofutės .

 10. Rolandas parašė:

  O kaip kitaip? Eurą įsivedam ir gyvenam kaip ulmeriai,cha,cha-niekas nebrangs,išskyrus paslaugos šiek tiek. Nepirksim dujų iš ruso,norvegiškos skanesnės…. Nepirksim elektros iš Baltarusijos,o nupirksim iš Suomių,kurie nupirks iš baltarusių-va taip ir gyvenam….

 11. Nu taip ir nekitaip parašė:

  Mažeikių vartotojų asociacijos valdybos pirmininkė Lina Rimkienė teismuose kovojo ,kad keliems vartotojams būtų NEMOKAMAI atjungtos dujos. Galima manyti ,kad dabar visus patirtus nuostolius dėl dujų atjungimo apmokės kiti vartotojai. Šiais laikais nieko nebūna NEMOKAMAI. :)

 12. Konservatorės parašė:

  neišrinkome į seimą, tai ir nebereikia dirbti „Vardan to Lietuvos“. Pasirodo, kad vien dėl savo garbės buvo dirbta.

 13. Gobšumas parašė:

  Dvigubai kelti kainas reikia turėti naglumo. Jei nebebus žmonių visai ir liks 2 žmonės, tai po milijoną reikės jiems susimesti? Nusipirksiu balioną ir naudosiuosi turistine virykle, arba elektrinę (elektra pigs)

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  Auksinis versliukas-pensininkai laikykites,greitai paskutinius pantalonus numausB

 15. apas parašė:

  Tai kodėl nėra teisybės,jeigu pabrangimas prasidės tik nuo šių metų pradžios,o aš lapkričio mėn. dujas jau sumokėjau 0,62 ecentus daugiau? Greičiausiai todėl,kad neišrinkome mūsų kandidatės į seimą ir ji nebekreipia į tai dėmesio.

 16. mazeikietis parašė:

  Save gerbiantys ir bent kiek pozityviai mastantys zmones kad ir per vargus,bet nutrauke visus santykius su tokiom ir i jas panasiom bendrovem.

 17. Elektra pinga parašė:

  Atsijunkit nuo Ranco ir pamatysit, kad elektra daug pigiau gaminti, nei dujomis. Gamtines dujos kainuoja apie 0,60 cnt uz m3 ir tikrai ju daugiau nei 2 ar 3 kartus nesunaudojama, cia mitas tik. Pats jas naudoju ir 2 m3 suskystintų dujų panasiai atitinka 3m3 gamtinių, o kainų skirtumas protu nesuvokiamas.

 18. baisu parašė:

  Baisu, kai duju didejimo kaina paaiskinama vartotoju sumazejimu…Ka darysit, kai paskutiniai isvaziuos?!

 19. vardas2 parašė:

  Ka reikia daryti,kad butu sutramdytas tas Ransas?Zinoma zmoniu skaiciu mazeja ir dar mazes,tai taip iseitu,kad kiekvienais metais mokesim 50% daugiau.ka daryt ?kur ieskoti teisybes?

 20. kada parašė:

  tiekiamų dujų kokybė bus tikrinama? Čia tikriausiai už tą priemaišų dalį, kur ant puodų lieka…

 21. Vardas (privalomas) parašė:

  Mazeikieciai turbut moka brangiausiai visoj saly uz dujas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto