Už dūrį peiliu – devyneri metai belangės

Šiaulių apygardos teismas penktadienį padėjo tašką praėjusių metų liepą sodų bendrijas sukrėtusio nusikaltimo istorijoje.

Nužudė vieninteliu peilio dūriu

Mindaugo karūnavimo dieną „Kurmaičių“ sodų bendrijoje 37-erių metų Darius S. vaišinosi su 58-erių metų Piotru P.
Kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, gerdami draugai varžėsi, lenkdamiesi rankomis, po to žaidė šachmatais.
Kilus konfliktui, Darius S. griebė peilį ir dūrė juo sugėrovui į krūtinę. Pamatęs, kad nužudė žmogų, vyriškis iškvietė greitąją medicinos pagalbą ir policiją.
Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs bylos aplinkybes, nuteisė mažeikiškį devyneriems metams laisvės atėmimo. Taip pat jis privalo nužudytojo sugyventinei išmokėti 179 litus turtinės žalos ir 1000 litų neturtinės žalos bei žuvusiojo sūnui – 763 litus turtinės žalos, kurią iš dalies jau atlygino.

Būtinąją gintį atmetė

Teisėjai konstatavo, kad nuteistasis prisipažino padaręs nusikaltimą, dėl to nuoširdžiai gailisi, po nusikaltimo iškvietė specialiąsias tarnybas, atsiprašė nužudytojo artimųjų, atlygino dalį padarytos žalos.
Tačiau nuteistojo dalią sunkina tai, kad jis nusikaltimą įvykdė būdamas neblaivus. Teismas atmetė teisiamojo argumentą, kad jis nusikaltimą įvykdė, neperžengdamas būtinosios ginties ribų.
„Teismas konstatavo, kad jo veiksmai nebuvo adekvatūs įvykiui, nebuvo kilusi grėsmė jo gyvybei. Smogdamas peiliu, teisiamasis turėjo įvertinti galimus šio žingsnio padarinius“, – „Santarvei“ sakė Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.
Pasak atstovo spaudai, vyriškis lieka laisvėje, jis tvirtino nuosprendį skųsiąs.
Tai jis gali padaryti per dvidešimt dienų, nuosprendį apskųsdamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

2 Atsakymai į “Už dūrį peiliu – devyneri metai belangės”

  1. nesvarbu parašė:

    Ne, nu šakes „Santarvė“:D Vasarą rašė, kad „Šaltinėlio“ soduose tai įvyko, o dabar jau Kurmaičiuose:D Atsipeikėkit, rašeivos:D

  2. rolandas parašė:

    9 metai uz girta klaida!o T.Grikainis uz savo nusikaltimus kiek tegavo???nesamone!turgus,o ne teismai!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto