Už gatvės duobėje apgadintą automobilį – kompensacija

Apgadinus automobilį važiuojant per duobę galima gauti kompensaciją.

Važinėdami duobėtomis miesto gatvėmis vairuotojai patiria ne tik nepatogumų. Laiku nepastebėjus duobės, apgadinami automobiliai.
Vieni vairuotojai, keikdami vietinę valdžią, nuvažiuoja, o kiti kreipiasi į teismą ir Savivaldybės jiems atlygina patirtus nuostolius.

Tik teismas priteisia

Teisininkė Rita Jonaitienė (advokato Viliaus Jonaičio kontora) „Santarvei“ sakė, kad apgadintos transporto priemonės savininkai kompensaciją už patirtą žalą iš Savivaldybės gali gauti tik teismo keliu.
„Tiek gatvių, tiek šaligatvių savininkė yra Savivaldybė. Todėl jos pareiga yra rūpintis, samdyti žmones, kurie prižiūrėtų kelius ir reikalui esant juos tvarkytų. Dėl apgadintos transporto priemonės savininkui kreipiantis į tesimą, Savivaldybė būtų kaip atsakovė ir priteisus ji turėtų atlyginti žalą“, – paaiškino R. Jonaitienė.
Teisininkės teigimu, galima ir tiesiai Savivaldybei surašyti pretenziją dėl automobilio apgadinimo ir žalos atlyginimo, bet teisinis kelias – patikimesnis.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

3 Atsakymai į “Už gatvės duobėje apgadintą automobilį – kompensacija”

  1. Gyventojas parašė:

    Kurmaiciu gatves gyventojai, susimesim ir paduosim savivaldybe i teisma, nes kitaip sitie reikalai su keliu nejuda i prieki. Vien tik pazadai ir melas.

  2. zemaitijos 9 parašė:

    Galetu koks seimo narys zemaitijos 9 gatvele pravaziuoti, gal suprastu, kad ir cia butina skirti lesu kelio sutvarkymui.

  3. E.V. parašė:

    O daugiabučių namų kiemai ar ne savivaldybės nuosavybė? Ar ne ji turi atlyginti žalą automobilių savininkams už jų sugadintus automobilius? Dar pernai buvo žadėta suremontuoti Ventos gatvės 81,83,85 ir Pavenčių gatvės 1 namo kiemų asfaltą, bet pažadai ir liko pažadais, o duobių dar daugiau ir jos jau daug gilesnės. Tik nereikia sakyti, kad nėra lėšų. Keliui į Auksodę ir naujam patarėjui išlaikyti lėšų atsirado.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto