Už kilogramą naudotų baterijų gausime du litus

Lietuvoje nuo šiandien pradedami supirkinėti panaudoti galvaniniai elementai (nešiojamosios baterijos). Jų supirkimo kaina – 2 litai už 1 kg.

Pasirašė susitarimą

Antradienį Gamintojų ir importuotojų asociacija ir bendrovės „EMP recycling“, „Ekstara“ bei „Atliekų tvarkymo centras“ pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigoja bendrai veikti tam, kad panaudotos nešiojamosios baterijos būtų superkamos.
Po susitarimo pasirašymo galvaninių elementų supirkimas pradedamas 30-yje supirkimo vietų visoje Lietuvoje.
Pagal Europos Sąjungos reikalavimus Lietuva šiais metais turėtų surinkti apie 175 tonas baterijų bei galvaninių elementų. Priešingu atveju už kiekvieną nesurinktą toną tektų mokėti 10 tūkstančių litų baudą. Tokia bauda – tai valstybės nustatomas mokestis gamintojams už aplinkos teršimą.
Kuo toliau, tuo daugiau bus privalu surinkti šių pavojingų atliekų. 2013-aisiais pagal Europos Sąjungos bei Lietuvos vyriausybės nustatytus teisės aktus bus privaloma surinkti 30 proc. į rinką išleidžiamų galvaninių elementų, 2016 metais – jau 45 proc.

Mažeikiškiams teks vežti

ES tvarka nustatyta siekiant saugoti aplinką, nes šie elementai yra pavojingos atliekos. Jos yra gyventojų naudojamos kasdienėje buityje, mažos ir lengvai išmetamos į bendruosius konteinerius. Patekę į sąvartynus galvaniniai elementai padaro daug žalos aplinkai.
Bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ vykdančioji direktorė Kristina Štelmokaitė santarvė.lt sakė, kad tiesiog išmetant baterijas jose esantys sunkieji metalai ir rūgštys gali pasiekti dirvožemį, kenkti žmonių sveikatai ir sukelti įvairias ligas.
Toks surinkimo būdas pasirinktas tikintis, jog gyventojai pripras atiduoti baterijas į tam skirtus taškus, tad vėliau juos atneš ir be finansinio paskatinimo.
Mažeikiškiams panaudotas baterijas kol kas reikės ne nešti, o vežti. Iš trisdešimties surinkimo taškų artimiausi yra Šiauliuose, Architektų g. 1, ir  Klaipėdoje, Šilutės pl. 21.
Daugiausia surinkimo taškų yra sostinėje (17) ir Kaune (11).
Pasak K. Štelmokaitės, ateityje tokių surinkimo taškų turėtų būti ir daugiau.

5 Atsakymai į “Už kilogramą naudotų baterijų gausime du litus”

 1. Vardas (neprivalomas) parašė:

  Tas „rūpinimasis“ gamta stipriai perdėtas. Kas netingi, pasidomėkite tų galvaninių elementų chemine sudėtimi, kaip ir elektronikos elementų. Daug kas iš to stipriai pelnosi. Kodėl nenaudinga masiškai supitkinėti kad ir polietileninę tarą, senas padangas,kurių pilni paupiai miškai ir t.t? Ogi todėl, kad ten be pigaus polietileno ir dažiklių nieko brangaus nėra. Pinigai ir pelnas svarbiausiai,o visa kita,šūdo malimas.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  smaikstuoliai komentatoriai:)

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  O jų kiekyje…

 4. Nusivylusiai parašė:

  O tai ko norėjai? Reik apie aplinką galvot o ne apie turtus. Ne piniguose laimė…

 5. Nusivylęs parašė:

  Labai jau mažai!:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto