Už mirusius pedagogus ir mokinius – šv. Mišios

Mokyklos archyvo nuotr.

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Sodų vidurinės mokyklos mirusius mokytojus, mokinius ir kitus bendruomenės artimuosius.

Giedojo mokytojai ir mokiniai

Šv. Mišias, kuriose dalyvavo mokyklos bendruomenė, aukojo kunigas Klemensas Jaraminas – jis yra ir Sodų vidurinės mokyklos tikybos mokytojas. Skaitinius iš Šventojo Rašto ir literatūrinę kompoziciją skaitė 6–8 klasių mokiniai, kuriuos paruošė lietuvių kalbos mokytoja Alina Palapienė. Šv. Mišių metu skambėjusias giesmes giedojo 5–10 klasių mokinių choras, giedojo bei vargonavo direktoriaus pavaduotoja Jūratė Terasienė ir muzikos mokytoja Margarita Jutkuvienė.

Bendra malda vienija

Idėja organizuoti šį neįprastą renginį prieš keletą metų kilo Sodų vidurinės mokyklos direktorei  Birutei Liutkuvienei – tokios šv. Mišios aukojamos jau trečiąjį kartą. Mokyklos vadovė pasakojo, kad anksčiau, kai ji buvo direktorių tarybos pirmininkė, šv. Mišios bažnyčioje būdavo aukojamos už mirusius direktorius ir mokytojus, paskui šią tradiciją perkėlė į mokyklą – Vėlinių laikotarpiu tokios šv. Mišios bažnyčioje yra labai prasmingos, juolab kad jau yra Anapilin išėjusių buvusių mokyklos vadovų, pedagogų ir mokinių.
„Ne visada tuos kapus galime aplankyti, tad bendra malda, bendras pabuvimas nors mintyse su mirusiaisiais visiems yra reikalingas, tad ir susirenkame visa mokyklos bendruomenė, išėjusių į Amžinybę giminės“, – kalbėjo B. Liutkuvienė.

Mokyklos archyvo nuotr.

One Reply to “Už mirusius pedagogus ir mokinius – šv. Mišios”

  1. ....... parašė:

    super….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto