Už muziejus teks mokėti brangiau

Mažeikių muziejaus salės nuomos konferencijoms, susirinkimams ir kultūriniams renginiams viena valanda atsieis 50 litų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo gegužės 1-osios didėja Mažeikių muziejaus ir jo filialų teikiamų paslaugų įkainiai. Paskutinį kartą bilietai branginti prieš septynerius metus.

Kelti kainas – būtinybė

Mažeikių muziejus rajone turi keturis filialus: Židikuose, du Viekšniuose ir Renavo dvaro sodybą.
Paskutinį kartą šių objektų paslaugų kainos keitėsi 2005 metais, tad jau septyneri metai, kai tiek bilietų, tiek muziejaus teikiamų edukacinių paslaugų įkainiai nesikeitė.
„Per tą laiką ne kartą keitėsi mokestis už komunalines paslaugas, elektrą, o mūsų kainos tebėra juokingai mažos: kai kas iš atvykstančiųjų lankyti muziejus netgi juokiasi iš tokių kainų. Vien muziejuje atidaryta nauja, šiuolaikiška, viena tokia Baltijos šalyse ekspozicija apie baltų meną ką reiškia? O kur dar jos išlaikymas?“ – samprotavo Savivaldybės administracijos Kultūros ir  sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė.
Jai pritarė ir muziejaus direktorė Adelė Cholodinskienė. Jos žodžiais, ir padidinus muziejų paslaugų tarifus, jie tikrai nepradės klestėti.
„Mes vien kanceliarinėms reikmėms, popieriui kiek išleidžiame: dalyvaujame trijuose projektuose, ir visur reikalingos lėšos. Kainas keliame tikrai ne iš gero gyvenimo, tai yra būtinybė“, – patikino direktorė.

Atsisakyta nemokamo trečiadienio

Mažeikių muziejaus ekspozicijų ir parodų lankymas suaugusiesiems vietoje buvusių dviejų litų dabar kainuos 5 litus. Moksleiviams, studentams ir pensininkams, užuot mokėjus litą, dabar reikės mokėti 3 litus. Apžvalginė ekskursija muziejuose suaugusiesiems dabar atsieis 15 litų. Mažeikių muziejaus rinkinių saugyklose ekskursijos kaina – 25 litai, už filmavimą, fotografavimą komerciniais tikslais ekspozicijoje ar parodoje bei muziejų fonduose nustatyta kaina – 20 litų, Renavo dvare – 100 litų. Už dvaro rūmų salės nuomą vienai valandai reprezentaciniams renginiams teks pakloti 200 litų. Apžvalginių mokinių, studentų ekskursijų kaina – 25, suaugusiesiems – 35 litai.
Mažeikių muziejaus salės nuomos konferencijoms, susirinkimams ir kultūriniams renginiams viena valanda atsieis 50 litų.
Rašytojos Šatrijos Raganos memorialiniame muziejuje Židikuose suaugusieji turės mokėti 4, moksleiviai, studentai ir pensininkai – du litus. Tokios pat kainos ir  Viekšnių vaistinės muziejuje. Aviacijos pradininko Aleksandro Griškevičiaus muziejuje šių paslaugų kaina – 3 ir 2 litai, apžvalginės ekskursijos – 15 litų.
Buvo įprasta, kad trečiadieniais muziejai priima lankytojus nemokamai – dabar šios paslaugos atsisakyta.

3 Atsakymai į “Už muziejus teks mokėti brangiau”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Na ir sulyginimas su baznycia. Rinkites zodzius! Baznycioje pinigus duodame ne uz bilieta ir ne uz darba. Todel sekmadieniais mazeikiskiai po muziejus nevaiksto, stai kodel. Biudzetas „pramogoms“ ribotas. Nesitaikykite i pinigines. Geriau taikykites i verte, kuria suteiktumete

  2. ??? parašė:

    O ką? Sekmadieniais mažeikiškiai pinigų nebeturi? Juk ir bažnyčiose tada renka aukas. Jeigu žmogus dirba visą savaitę, kad negali į muziejų nueiti, reiškia, gerai uždirba ir pinigėlių turi. Neįpraskim viską gauti veltui.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Nelengvas sprendimas. Bet gal vertetu sekmadieniais ileisti nemokamai pasidairyti? Gi Mazeikiai ne Paryzius pilnas loftu ir laisvu menininku. Tai miestas dirbanciu zmoniu penkias dienas per savaite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto