Už nepilnamečių pardavinėjimą – į teisiamųjų suolą

Už nepilnamečių įtraukimą į prostituciją, jos organizavimą ir sąvadavimą įstatymas numato nuo dvejų iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos teisme teisiami du Mažeikių rajono gyventojai, kurie apie mėnesį pardavinėjo tris nepilnametes merginas lytinėmis paslaugoms.

Pusę gautų pinigų už suteiktas paslaugas sąvadautojai pasiimdavo sau.


Skelbėsi per televiziją  

Generalinė prokuratūra informavo, kad kaltinamiesiems nepilnamečių prostitucijos sąvadavimu pavyko užsiimti tik vieną mėnesį, kadangi jų veiklą pačioje neteisėtos ir baudžiamos veikos pradžioje užkardė ir sustabdė policijos pareigūnai.
Policijos pareigūnų dėmesį patraukė Mažeikių regioninės televizijos transliuojamos žinutės: „Jauna mergina ieško dosnaus vyruko už paramą.“
Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo specialisto (komunikacijai) Martyno Povilaičio išplatintame pranešime sakoma, jog buvo įtarta, kad tai gali būti užslėpta teikiamos prostitucijos reklama. Patikrinus faktus, įtarimai pasitvirtino.


Pusę pinigų – sąvadautojams

Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė, kad du mažeikiškiai nuo 2009-ųjų gruodžio mėnesio iki 2010-ųjų  sausio mėnesio vidurio sutarė su trim nepilnametėmis dėl lytinių paslaugų teikimo sąlygų ir apmokėjimo bei merginų saugumo užtikrinimo. Tuo metu joms buvo po šešiolika, septyniolika metų. 
Išsiaiškinta, kad sąvadautojai už savo darbą pasiimdavo pusę iš klientų gaunamų pinigų.
M. Povilaitis „Santarvei“ sakė, kad sumos už prostitučių suteiktas paslaugas būdavo įvairios: nuo 50 iki 200 litų.
„Šiuo atveju, kaip ir daugeliu kitų, nepilnametės prostitutės yra iš problemiškų šeimų. Būtent iš tokių šeimų yra lengviausia prikalbinti merginas parsidavinėti“, – teigė M.  Povilaitis.
Pasak jo, už nepilnamečių įtraukimą į prostituciją, jos organizavimą ir sąvadavimą įstatymas numato nuo dvejų iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

4 Atsakymai į “Už nepilnamečių pardavinėjimą – į teisiamųjų suolą”

 1. matas parašė:

  jos nuteise po 150valandu aptarnaut senialiu namose,.kiek gavo teiseja uz toki srendima,3 14-15 mietu merginos buvo prevartaujamos pedofilu……ir kom skiresi vaikas 10mietu ir 14mietu.policija dirba isgialbeja ooooooo teismas petrui navickui ir jo padelnikui po 150 v. atidirbt senialiu namose.e gi pedofilai dar senialius isprevartaus.

 2. jo parašė:

  Stai prie ko privede sunkus pragyvenimas Lietuvos valstybeje! Valdininkijai ,nesuprasti paprasto zmogaus!

 3. opa parašė:

  Jei zmonems taip gera juk ne per preivarta verte jas uzsiimt ju pasirinkimas gi ..kiek gali ta valdza kontroliuot ..nieko neimanoma jei zmonems taip ger ko kisasi kiti ? Jei per prievarta tai suptrantama o jei zmogus neturi i sko gyventi neturi lesu ka jam daryti? duokitt darbo dirbs ..ta prasme apmokamo darbo kad issilaikyt galetu o ne tik pawalgyt..

 4. va parašė:

  tai kas tie pardavejai, gal tksistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto