Už neteisėtą internetinę prekybą – bauda

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškė turės sumokėti 700 litų baudą dėl to, kad užsiėmė internetine prekyba, šios veiklos neįregistravusi Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.


Gavo pranešimą

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informavo, kad šis faktas nustatytas gavus pranešimą apie neteisėtą mažeikiškės veiklą. 
Ištyrus pateiktą informaciją nustatyta, kad Mažeikių miesto gyventoja vykdė neregistruotą individualią veiklą (prekiaudama internetu) ir tuo pažeidė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo reikalavimus.


Užtraukia baudą

Telšių AVMI viršininkė Sigita Žudienė priminė apie prievoles užsiimantiems individualia veikla ir taikomas sankcijas jų nevykdantiems. 
Akcentuota, kad mokesčio mokėtojo registravimo duomenų nepateikimas Mokesčio mokėtojų registro tvarkytojui ar pavėluotas pateikimas, neteisingų duomenų pateikimas, taip pat pakeistų ar papildomų mokesčio mokėtojo registravimo duomenų nepateikimas ar pavėluotas pateikimas – užtraukia baudą įmonių, įstaigų, organizacijų vadovams bei fiziniams asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.


Informacijos paruošta pakankamai

„Lietuvos gyventojas, pradėjęs vykdyti kokios nors rūšies individualią veiklą, privalo apie tai informuoti mokesčių administratorių“, – pabrėžė S. Žudienė.  
Ji pridūrė, kad naujiems mokesčių mokėtojams VMI yra paruošusi pakankamai informacinės medžiagos, kurioje yra daug naudingos informacijos apie mokesčius, mokesčių mokėtojų pareigas, teises ir atsakomybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto