Už neteisėtą važiavimą vandens telkinių ledu gali tekti susimokėti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministerija parengė Vyriausybės nutarimo dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų pakeitimo projektą. Už neteisėtą važiavimą vandens telkinių ledu siūlomos baudos nuo 50 iki 500 litų.

Trūksta aiškumo

Teisės aktu siekiama nustatyti bendrą draudimą važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis vandens telkinių ledu ir išimtis, kada toks važiavimas leidžiamas.
„Mūsų siūloma tvarka pagaliau įves aiškumo, kas gi iš tikrųjų gali važiuoti ant ledo. Pastarųjų dienų įvykiai parodė, kad tokio aiškumo tikrai trūko“, – mano aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Už neteisėtą važiavimą vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numatyto atsakomybę – įspėjimą arba piniginę baudą nuo 50 iki 500 litų. Kodekse nurodyta, kad šiuos pažeidimus nagrinėja aplinkos apsaugos institucijos. Tačiau aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdantys pareigūnai negali tinkamai užtikrinti neteisėto važiavimo motorinėmis transporto priemonėmis vandens telkinių ledu kontrolės, nes tokios veiklos draudimo teisės aktai nenustato ir nėra aišku, kas yra neteisėtas važiavimas vandens telkinių ledu.

Būtų nustatytos išimtys

Aplinkos ministerijos parengtame projekte siūloma uždrausti tokį važiavimą ir nurodyti konkrečias šio draudimo išimtis. Projekte numatyta, kad vandens telkinių ledu būtų leidžiama važiuoti tik tais atvejais, kai, pavyzdžiui, vykdomi gelbėjimo darbai, stichinių nelaimių padarinių likvidavimo darbai, valstybės sienos apsauga, viešosios tvarkos palaikymas, aplinkos apsaugos ir saugomų teritorijų valstybinė kontrolė, paviršinių vandens telkinių būklės tyrimai, kariniai mokymai ir (ar) pratybos.
Taip pat kai organizuojami ir vyksta sporto renginiai turint savivaldybės leidimus, organizuojama ir vykdoma verslinė žvejyba naudojant motorines transporto priemones, būtinas tokios žvejybos organizavimui ir vykdymui, organizuojama mėgėjų žvejyba Kuršių mariose, kai naudojamos ne kelių transporto priemonės žvejų ir įrangos gabenimui į žvejybos vietą ir iš jos.
Projektas bus pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms. Vėliau jis bus teikiamas svarstyti Vyriausybei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto