Už pažeidimus Lietuvai laikinai nutrauktas ES lėšų mokėjimas

Parama bus atnaujinta, kai Lietuva pateiks planą, ko imsis, kad užfiksuoti pažeidimai nesikartotų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Komisijai konstatavus, kad Lietuva europinę paramą naudoja su neleistinais pažeidimais, laikinai nutrauktas ES lėšų mokėjimas iš Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų.

Silpnoji vieta – viešieji pirkimai

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Algirdas Butkevičius teigia, kad metinės EK kontrolės ataskaitos atskleidė reikšmingus trūkumus, skaičiuojamas galimų pažeidimų kiekis gali viršyti 4,36 proc.
Parama bus atnaujinta, kai Lietuva pateiks planą, ko imsis, kad užfiksuoti pažeidimai nesikartotų.
A. Butkevičius teigia, kad konservatorių Vyriausybė pro pirštus žiūrėjo į tai, kas vyksta ES paramos panaudojimo srityje.
Pasak politiko, po EK pareiškimo ir visuomenei kyla abejonių, ar valdymo ir kontrolės sistemos Lietuvoje veikia pakankamai efektyviai.
„Valstybės kontrolė kasmet tikrina, kaip vykdomas paramos įgyvendinimas ir teikia ataskaitas EK, o nustatytų problemų aiškinimasis – tai normalus procesas. Tačiau, kiek šiuo atveju žinoma, daugiausiai EK kliūva viešieji pirkimai – tai silpnoji vieta. Raginame Vyriausybę kuo skubiau išsiaiškinti, ar nustatyti pažeidimai yra sisteminio pobūdžio,“ – cituojamas A. Butkevičius.

Paramos stabdymas gali paveikti verslo planus

A. Butkevičiaus teigimu, jei problemos slypi projektų įgyvendinimo lygmenyje, peršasi išvada, kad prastai dirba atitinkamos priežiūros institucijos.
Paramos stabdymas, net ir laikinas, gali neigiamai paveikti daugelio projektų sėkmingą įgyvendinimą, o tai reiškia, kad vėl nepavyks sukurti planuotų naujų darbo vietų, kažkam bus pakoreguoti verslo planai, o kažką tokia pauzė gali pastūmėti net ir į bankrotą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto