Už pensijos kompensacijos paveldėjimą reikės mokėti minimaliai

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Norintieji įgyti paveldėjimo teisę į pensijų kompensacijas, notarui turės sumokėti minimalų notarinį tarifą – 5,79 euro.

Šis visiems notarams privalomas susitarimas buvo priimtas pirmadienį, po teisingumo ministro Juozo Bernatonio ir Lietuvos notarų rūmų (LNR) prezidento Mariaus Stračkaičio susitikimo. Norintys paveldėti mirusiam asmeniui priklausiusią neišmokėtą pensijos kompensaciją, beveik 6 eurų mokestį mokės tik už paveldėjimo teisės liudijimą. Mokėti už pareiškimą dėl paveldėjimo bylos užvedimo ir nuosavybės teisės liudijimo išdavimą nereikės.
„Valstybė, iš savo pusės, šiuo atveju netaikys mokesčių už privalomą patikrą valstybiniuose registruose“, – sakė teisingumo ministras J. Bernatonis.
M. Stračkaitis pažymi, kad mažesnis mokestis bus taikomas tik tuo atveju, kai paveldima tik kompensacija už pensiją. Jeigu kartu yra paveldimas ir kitas turtas arba piniginės lėšos, bus taikomi visi Teisingumo ministerijos nustatyti mokesčiai. LNR prezidento teigimu, tais atvejais, kai įpėdiniai dėl paveldėjimo bylos į notarą kreipėsi praėjus ilgesniam nei nustatyta trijų mėnesių terminui, bus privaloma teismo keliu pratęsti šį laikotarpį.
„Sodros“ duomenimis, nuo 2014 metų gegužės, kai įsiteisėjo galimybė paveldėti kompensaciją už neišmokėtą pensiją, Lietuvoje mirė 12 tūkstančių pensininkų, kuriems buvo apskaičiuotos kompensuojamos sumos.

One Reply to “Už pensijos kompensacijos paveldėjimą reikės mokėti minimaliai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    O kur delspinigiai už ilgą pensijų laukimą Žmonėms pensininkams? Kodėl nėra tokio įstatymo Vyriausybei? Viskas tik iš sąžiningų žmonių atimama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto