Už vandenį mažeikiškiai mokės daugiau

Didesnės geriamojo vandens kainos patvirtintos Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos balsais. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Politikai patvirtino naujas UAB „Mažeikių vandenys“ paslaugų kainas – nuo sausio pirmos už geriamąjį vandenį mokėsime brangiau, nuotekų tvarkymas šiek tiek pigs. Nors opozicija kainų didinimui nepritarė, užteko daugumos balsų.
Spalio mėnesį šios kainos suderintos su Valstybine energetikos reguliavimo taryba, todėl politikai jas patvirtino be didesnių diskusijų – esą jie nelabai ką gali pakeisti. O štai prieš porą mėnesių Savivaldybės tarybos sprendimas milijonu euru padidinti „Mažeikių vandenų“ įstatinį kapitalą pasieks prokuratūrą. Antikorupcijos komisija į ją kreiptis nutarė dėl galimai neteisingos informacijos pateikimo nurodant sprendimo padarinius.

Savivaldybės taryba balsų dauguma sutiko patvirtinti su Valstybine energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT) suderintas naujas bazines kainas. Nuo sausio 1 d. kubas geriamojo vandens (su PVM) brangsta dvylika centų: daugiabučių namų gyventojams už jį teks mokėti 2,3 euro, individualių namų savininkams – 2,26 euro.
Kubas vandens, naudojamo komerciniams tikslams, kainuos 2,34 euro, arba trylika centų daugiau nei dabar. Dviem centais mažės tik nuotekų kubo tvarkymas.
Bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktorius Kęstutis Kazlauskas mano, kad gyventojams toks pabrangimas nebus didelė našta, nes vanduo brangsta tik 5,5 procento. Jis suskaičiavo, kad šeimai, per mėnesį sunaudojančiai vidutiniškai keturis kubus vandens, papildomos išlaidos tesieks 50 centų, per metus – iki 10 eurų.
K. Kazlauskas informavo, kad bazinės kainos nustatomos trejų metų laikotarpiui ir perskaičiuojamos kiekvienais metais. Pirmaisiais bazinių kainų galiojimo metais taikomos kainos lygios bazinėms kainoms, antrais ir trečiais metais jos tikslinamos – gali ir didėti, ir mažėti.
Savivaldybės tarybai siūlomos tvirtinti kainos dar spalio mėnesį buvo suderintos su VERT. Teisės aktai numato, kad Savivaldybės taryba kainas turi patvirtinti ne vėliau kaip per 30 dienų nuo perskaičiuotų bazinių kainų projekto suderinimo su VERT.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto