Už vėliavos neiškėlimą gresia piniginės baudos

Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ryto ir nuleidžiama 22 valandą vakaro. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį minime Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, todėl nereikėtų pamiršti iškelti valstybinės vėliavos.
Valstybinę vėliavą privalo iškelti ne tik valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos, įmonės ir organizacijos, bet ir daugiabučių bei individualių namų gyventojai.

Kontroliuos, ar nenusižengia

Daugelyje rajono seniūnijų bus kontroliuojama, ar gyventojai tinkamai laikosi Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimą reglamentuojančio Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo. Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė, įspėjimas arba piniginė bauda.
Seniūnai tvirtina, jog kol kas apsiriboja tik įspėjimais, nes abejoja, ar baudomis galima įdiegti žmonėms pilietiškumą.

Parduodamos vėliavos

Židikų seniūnijos specialistė Julė Mockuvienė „Santarvei“ sakė, kad Židikuose buvo išplatinti priminimai apie tai, kad Vasario 16-ąją privaloma iškelti valstybines vėliavas.
Be to, kai kuriose seniūnijose buvo galima iš anksto užsisakius įsigyti vėliavų (jų kaina 25 litai) bei jų kotų (20 litų). Židikuose buvo parduota penkiolika vėliavų ir dešimt jų kotų.
Viekšniuose atskiro reido patikrinti, ar ant visų namų iškabintos vėliavos, nebus.
„Tačiau pagrindinėmis gatvėmis vis dėlto vaikščios seniūnijos darbuotojai kartu su apylinkės inspektoriumi. Jie stebės, ar visi gyventojai laikosi įstatymo“, – informavo Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius.
Viekšnių seniūnas įsitikinęs, kad pakalbėjimas ir įspėjimas duoda daugiau naudos nei bauda. Pasak K. Kryžiaus, žmonės vėliavas turi iškabinti iš sąmoningumo, o ne dėl to, kad bijo gresiančių baudų.

Prisideda ir policija

Prie pilietiškumo ugdymo prisideda ir policijos pareigūnai. Jie kasmet valstybinių švenčių dienomis – vasario 16, kovo 11 ir liepos 6 – tarnybinius automobilius papuošia valstybinėmis vėliavėlėmis.
Pareigūnai tikisi, kad toks simbolinis gestas pasitarnaus keliant šalies piliečių dvasią ir patriotiškumą, stiprinant policijos ir visuomenės sąveiką bei pasitikėjimą vienas kitu.
„Santarvė“ primena, kad iškabintos vėliavos privalo būti tvarkingos, nesuplyšusios bei atitikti nurodytus standartus – tiek matmenimis, tiek spalvomis.
Nustatytomis dienomis ar viešųjų renginių proga Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ryto ir nuleidžiama 22 valandą vakaro.

Gresia baudos

Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 188 1 str. nustato, kad Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia piliečiams įspėjimą arba baudą nuo dešimties iki trisdešimties litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo trisdešimties iki šešiasdešimties litų.
Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, užtraukia baudą nuo trisdešimties iki šešiasdešimties litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo šešiasdešimties iki vieno šimto dvidešimties litų.
Dar griežtesnė – baudžiamoji – atsakomybė numatyta už vėliavos išniekinimą. Baudžiamojo kodekso 127 straipsnyje „Valstybės simbolių išniekinimas“ teigiama, kad „tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

14 Atsakymų į “Už vėliavos neiškėlimą gresia piniginės baudos”

 1. jokubas parašė:

  Klaipedoje,Dragunu g. nebus pkelta ne viena Lietuvos veliava .Kodel niekas nekontroliuoja ? Mes gyvenantys sioje gatveje tarsi kita respublika.

 2. martis parašė:

  mano mociute gyvena vienkiemyje jog neissikele veliavos turi dabar eiti yteisma

 3. negerai parašė:

  visiems baudos išskyrus valstybės tarnautojus, pas kuriuos net tvirtinimo nėra

 4. parašė:

  valiooooooooooo. grįžo tarybinė santvarka!!!!! vėliavas žmonės turi norėti išsikelti patys, o ne būti PRIVERSTI. sąmoningumą ir tautiškumą reikia ugdyti, o ne engti žmones baudomis ir nežeminti jų tokiais savo sprendimais. valdininkai mat neturi iš ko gyventi, tai baudą reikia uždėti…….

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel nemokamai neduoda veliavu,pakabint tai nesunku.Jeigu vercia kelti jas,tai bent duotu ka iskelt :/ Kur cia pilietiskumas,kai is to dar ir pasipelnyt norima?

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  O kaip Salcininkuose ar gavo ispejimus, kur piktavaliskai nekele veliavu :)

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Manau, kad tuose namuose, kuriuose nekeliamos veliavos, valstybe neturetu moketi pasalpu ir visokiu kompensaciju

 8. mmm parašė:

  valdzia tik baudas moka surink, it paskui jas isleist, ir dar nauju prigalvot kad tik butu is zmoniu ko palobt… specialiai ketvirtadieni po miesta pravazinejau, yra daug namiu kur ju nera, bet gal ir tu zmoniu LT nera, bet kad pacios valstybines imones neiskelia tai geda… POLICIJA pasiziurekti savo kieme…??? kazkaip nesimate, nebent vidiname kieme kur kampe ir buvo… va toks ir pavyzdys… uzkrecia…

 9. ZBIGNEVAS parašė:

  Straipsnelis tikrai „skatinantis“ paminėti valstybės Nepriklausomybės šventę, nes jeigu nepaminėsime, tai būsime nubausti baudomis ir panašiai. Nejaugi redaktoriai nesurado kito laiko apie tai parašyti, būtinai reikėjo, šventės dieną ir taip sugadinti šventę. Galvokite ką rašote. O gal Santarvės oficiali pozicija, tokiu būdu sugadinti šventę ?

 10. Artūras parašė:

  Vakar (vasario 16-tą) teko važiuoti į Rygą. Ten miesto centre visur iškabintos Latvijos vėliavos Lietuvos garbei. Saldus miestelyje ir ten žymiai daugiau vėliavų mačiau, nei parvykęs namo į Mažeikius. Gal kas dešimtas namas Mažeikiuose vėliavą iškėlė. Ar ne gėda? Man tai gėda. Amžinai bambantys ir nepatenkinti lietuviai. Imkit pavyzdį bent iš brolių latvių.

 11. piliete parašė:

  Na kazkaip keista su tuo veliavu iskelimu. Niekur kitur pasaulyje turbut tokiu nesamoniu nevyksta. Nori zmogus laiko veliava iskelta istisus metus, nori kelia, nenori ne. Dauguma net neturi veliavu ir nuo to valstybes nesugriuna. Negirdeta, kad butu prievarta, negirdeta, kad reiketu veliava kelt per sventes. Cia grynai sovietinis palikimas. Dar nustato valandas kada iskelt, kada nuleist. Gi zmones per sventes nori isvaziuot, kas nuleis veliava jei negrisi iki to laiko. Nesuprantama kaip Lietuvos valdzios zmones vazineja po pasauli ir nepasisemia ziniu is laisvu krastu ir nenustoja prievartaut savu zmoniu. Tikrai daugiau negu keista ir net nejuokinga, kam galetum pasakyt, kad tavo saly yra tokia prievarta.

 12. Gintas parašė:

  o tau lengviau pasidarė įkandus? taigi mes mokame „pastogei’ pinigus, uz tai ji ir turi darbuotis

 13. gyventojai parašė:

  Lengviau pasidarė,kai paskundei?

 14. Gyventoja parašė:

  UAB „Tavo pastogė“ ko gero negerbia ir nepaiso įstatymų, nes Taikos g.16, 18 namai ir galbūt kiti jai priklaussantys namai šventė be vėliavos. Gaila ir nesmagu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto