Už vietą darželyje – „abonentinis“ mokestis?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Darželinukų tėvų pasipiktinimą sukėlė lopšelių-darželių savaip traktuojamas dešimties litų mokesčio rinkimas. Paaiškėjo, kad vienur šis mokestis imamas, net jei vaikas dėl ligos įstaigos nelankė mėnesį ir ilgiau, kitur tokiu atveju mokesčio neprašoma. Švietimo atstovų teigimu, tokia dviprasmiška situacija susidarė dėl iki galo tinkamai neištobulintos sistemos, tvirtinant ir ruošiant tvarką, pagal kurią gali būti renkami vadinamieji „darželio mokesčiai“.
Į „Santarvę“ kreipėsi darželinuko mama, norėdama pateikti klausimą rubrikai „Noriu paklausti“. Moteris teiravosi, ar reikia mokėti už darželį, jei vaikas serga ir nelanko įstaigos visą mėnesį ar ilgiau. Tuomet Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ atsakė, kad
tokiu atveju jokių mokesčių mokėti nereikia. Nereikia mokėti net ir Savivaldybės Tarybos nustatyto dydžio mėnesinio mokesčio ugdymo reikmėms: medžiagoms, trumpalaikiam turtui bei kitoms su ugdymo proceso organizavimu susijusioms priemonėms įsigyti.
Po tokio atsakymo tėvai „Santarvę“ informavo, kad dauguma lopšelių-darželių šį mokesti ima, nors vaikas darželio ir nelanko. Nepatenkinti tėvai pradėjo skambinti ir į Švietimo skyrių ir reikšti savo nepasitenkinimą. Toks A. Stonkaus atsakymas nepatiko ir kai kuriems lopšeliams-darželiams, kurie įsitikinę, kad jie šį mokestį ima teisėtai.

Plačiau apie kilusį nepasitenkinimą skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.

13 Atsakymų į “Už vietą darželyje – „abonentinis“ mokestis?”

 1. vaikas parašė:

  Gal geriau pagalvokim, ką galima nupirkti už 10 litų?

 2. mzk parašė:

  Gerbiamieji, ar matėte, kad „Santervės“ laikraštyje 3 pusl. yra straipsnis gerb. laikraščio savininko A. Balčiūno „Reveransas korupcijai….“. Tačiau interneto svetainėje nesuteikta galimybė teikti komentarus.
  Jau ir tai parodo, kas“ korumpuotas“. Visiems staripsniams galima rašyti komentarus, o straipsnio autorius – nesuteikia galimybės jam atsakyti. Manau, kad ,pagal kažkieno išsakytą mintį „KIEKVIENAS MATO PASAULĮ PAGAL SAVO SUVOKIMO PRIZMĘ“ yra teisinga. Nustebau, kad apie korupciją rašo Savivaldybės Tarybos narys, kuris net neiškėlė klausimo viešai kreipdamasis į atitinkamas institucijas. Straipsnio idėja- „bobutė bobutei pasakė“. Rašo, kad rašyti. Jeigu turėtų įrodymų, kreiptųsi į tam tikras institucijas. Kas, kas bet tik ne A. Balčiūnui svarstyti apie korupcijos lygį. Gal užmiršo apie VšĮ „Sporto centras“ nuskambėjusį skandalą apie pinigų plovimą? Jis ten taip pat dalyvavo.

 3. to vardas privalomas parašė:

  jeigu jau kalbate, kad darželiai renka į fondus ,gal galėtumėt kalbėti faktais ir nebijoti parašyti, kurie darželiai renka,apmaudu kai ,,etiketė“ klijuojama visiems.Ojeigu bijote įvardinti , tai turbūt kalbate netiesą. Pvz. mūsų darželis jokių tualetinių popierių ar indų ploviklių nerenka .tėvai atneša už bilietus į atvažiuojančius renginius,tačiau jei pageidautų vaikų į juos nevesti ,tai ir nevestume, jokios prievartios nėra.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Gal ir reikalingas mokestis, bet kodel vieni darzeliai ji
  ima, o kiti ne…. negi istatymai ne visiems vienodi ir
  kodel niekas nekalba apie tai, kad darzeliai
  ne tik susirinka po2 proc., bet dar renka atskirai
  ir i grupiu fondus. Kiek darzeliams beduotum jiems vis negana

 5. Rasgita parašė:

  Perskaičiau išpūstą problemą… Ką mes vadinam mokesčiu už darželį? Tėvai už darželį kol kas nieko nemoka… Moka už vaikų maistą, jo gamybą, už ugdymo priemones. Kas galėtų suskaičiuoti, kiek per mėnesį išleidžiam vaiko ugdymo priemonėms namuose? Mielieji, skaičiuokite… Ir pasidomėkite, kokius pinigus moka už vietą darželyje kitų šalių tėvai. Už vietą! Ir nesvarbu, ar lankė vaikas darželį, ar sirgo, ar dar kur kitur buvo. Mokestis nekinta. Siūlyčiau savivaldybės vadovams didinti mokestį ugdymui, nes 10 litų ugdymo priemonėms tikrai nepakanka. Ir šitas mokestis turi būti pastovus, nes ugdymo priemonės ne vienkartinės, vaikai jomis naudosis ilgą laiką. Juk visi norime, kad mūsų vaikai augtų sveiki, linksmi, protingi, o tai pasiekti reikia ne vienos ugdymo priemonės…jų reikia daug.

 6. to baudėjai-Darželio darbuotoja parašė:

  tik nereikia mūsų gąsdinti.Mes visada nuoširdžiai padėkojame tėveliams ,kurie supranta ir skiria paramą įstaigai,bet nereikia tiek daug susireikšminti , kiekvieno darželio darbuotojai taip pat dažniausiai paremia savo įstaigą ta pačia parama ir nė vienas darbuotojas nepasako, kodėl atiduoda savo 2proc. jūsų vaikams, be to mes taip pat prašome ir giminaičių ,ir draugų ,ir pažįstamų ,kad aukotų Jūsų vaikams , kad įstaiga būtų patraukli tėveliams ir kad Jūsų vaikai leistų turiningai laiką.Tie du procentai nėra vien tėvų suaukoti pinigai ,be to visada yra pateikiama akivaizdi ataskaita, kas už juos yra įsigyta.Ar tėvai susimąsto ,kad kartais auklėtojos net iš savo piniginės užmoka už paruoštas dovanėles vaikų gimtadieniui ar kitoms šventėms , atvirukas ar rankdarbis nėra didelė dovana , bet ji vistiek turi savo kainą.10lt. tai tik 2 bokalai alaus, net juokinga ar ne….

 7. Mama parašė:

  Su mokesčiu už vaiko išlaikymą darželyje buvau supažindinta pačią pirmą darželio lankymo dieną. Nei savivaldybės sprendimas, nei pokalbis su įstaigos direktore nesukėlė jokių neaiškumų. Mokestis (už maitinimą, jo gamybą ir 10 Lt priemonėms) tikrai nedidelis. Paskaičiuokime – kokių priemonių ir kiek jų galime nupirkti vaikui už 10 Lt mėn. Norime, kad vaiko diena darželyje būtų įdomi, įvairi, tai ir priemonių reikia daug (neužmirškime, kokios jų kainos …)

 8. Mama parašė:

  Su mokesčiu už vaiko išlaikymą darželyje buvau supažindinta pačią pirmą darželio lankymo dieną. Nei savivaldybės sprendimas, nei pokalbis su įstaigos direktore nesukėlė jokių neaiškumų. Mokestis (už maitinimą, jo gamybą ir 10 Lt priemonėms) tikrai nedidelis. Paskaičiuokime kokias priemones ir kiek jų galime nupirkti jų už 10 Lt). Norime, kad vaiko diena būtų įdomi, įvairi (neužmirškime, kokios priemonių kainos).

 9. Mama-tėvų k-to narė parašė:

  Labai blogai kai mamos pradeda vaiko gyvenimu ir mokesčiais domėtis kai vaikas suserga. Bent jau mūsų įstaigoje su savivaldybės sprendimu ,,dėl tėvų mokesčio už vaiko išlaikymą įstaigoje“ tėvai buvo supažindinti seniausiai, nuo paskelbimo datos. Niekam nekilo abejonių, kad sprendimo dokumentas blogas. Viskas aiškiai, suprantamai ir reglamentuotai surašyta. Ko čia nesuprasti? Ar 10lt dideli pinigai? Be to juos skiriam savo vaikui. Aš labai domiuosi kaip ugdomas mano vaikas. Vaikas darželyje būna visą dieną. Jam reikia piešti lipdyti, žaisti. Lėšų skiriama mažai. Jei mes dar centus pradėsime skaičiuoti tai vaikai turės žaisti su pagaliukais. O mamoms, kurioms gaila 10lt. skirti savo vaikui valstybiniame darželyje, tai veskite į privatų, arba pas auklę, bus pigiau….

 10. Baudėjai parašė:

  160lt. tai darželiui tik 2 lėlytes nupirkti. Reiškia Jūsų vaikų grupei žaislų teks nupirkti mažiau. Tai kam čia bus blogiau, leiskite paklausti? Iš Jūsų komentaro , atrodo, kad vaikai lankantys įstaigas yra ne Jūsų o kažkieno kito.

 11. bausim darzelius parašė:

  Jei taip isgirsiu savo darzelyje 2% nebepervesiu praras 160 lt o savo procentukus parduosiu kitam

 12. ginte parašė:

  Cituoju, kažkokio savivaldybės klierko, nu atleiskit man , bet kas galėtų paneigti, kad žmogelis nėra „susipykęs su savim“,- „Tėvams ,kurių vaikai lanko darželį ir taip savivaldybė kasmet dovanoja apie 3000lt už vaiko išlaikymą įstaigoje „, o gal ponas pamiršo, kad tie tėveliai tuo pinigėlius mokesčiu pavidalu patys ir sumoka, ir dar sumoka , kad ten esantys ponuliai algas gautu. O kas gali garantuoti, kad tie 10 litu yra išleidžiami vaikų ugdimui, o gal juos panaudoja kitom reikmėm? Kas tai gali paneigti?

 13. kas čia parašė:

  tėveliams yra nesuprantama ,tvarkoje labai aiškiai parašyta ,kad mokestis neskaičiuojamas vasaros laikotarpiu , tai reiškia ,kad visais kitais atvejais skaičiuojamas.Tarp kitko, palyginus su kitom savivaldybėm , Mažeikių darželiuose nustatytas mažiausias mokestis. Aišku būtų gerai tėveliams , kad visai nereiktų mokėti ,deja šiandien yra kaip yra.Tėvams ,kurių vaikai lanko darželį ir taip savivaldybė kasmet dovanoja apie 3000lt už vaiko išlaikymą įstaigoje , tėvai moka tik tą 10lt ir už maistą .O vaikas prižiūrimas visą dieną,jam reikia ir piešti, ir lipdyti, ir žaisti jeigu žaislas bus nupirktas per tą mėnesį kai vaikas nelankė,tai išeina ,kad jam negalima duoti su juo žaisti ,nes tėvai nemokėjo.Mielieji vaikų grupė yra lyg šeima ,mes viskuo dalinamės kartu ir nieko neatsitiks, kad vaikui skirsite tą 10lt.
  Štai ištrauka iš Tarybos sprendimo;
  PATVIRTINTA
  Mažeikių rajono savivaldybės tarybos
  2012 m. gruodžio 14 d. sprendimu Nr. T1-399

  MOKESČIO UŽ VAIKŲ IŠLAIKYMĄ SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGOSE, ĮGYVENDINANČIOSE IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS, NUSTATYMO TVARKOS APRAŠAS
  11. Mokestis už vaiko maitinimą, maisto gaminimą ir ugdymo reikmes neskaičiuojamas, jeigu vaikas nelanko Ugdymo įstaigos vasaros laikotarpiu (birželio – rugpjūčio mėn.) 1 mėnesį ir ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto