Už žemės ūkyje naudojamos degalus – akcizas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įgyvendinant Europos Sąjungos energetinę direktyvą, šalies žemės ūkyje naudojami degalai bus apmokestinti akcizu. Žemės ūkio ministerija siekia, kad toks mokestis Lietuvos žemdirbiams būtų minimalus – 2,1 euro cento už litrą degalų.

Be akcizo tik Lietuvoje

Lietuva šiuo metu yra vienintelė valstybė Europos Sąjungoje, kur žemės ūkiui taikoma 100 procentų nuolaida degalų akcizo mokesčiui. Iki šiol visos ES valstybės taikė skirtingo dydžio akcizo mokesčio lengvatas žemės ūkio ir vidaus vandenų žvejybos bei akvakultūros sektoriuje, tačiau pasikeitę ES reglamentai reikalauja, kad šis mokestis atitiktų bent jau minimalų dydį, kuris yra 2,1 euro cento litrui degalų.

Keis įstatymą

Anksčiau ES Energetinė direktyva leido žemės ūkio sektoriuje taikyti nulinį mokesčio tarifą, ir praėjusiais metais Lietuvos žemės ūkio ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą dėl lengvatinių degalų normų perskirstymo. Pasikeitus ES teisės nuostatoms, privaloma keisti ir Akcizų įstatymą, kuriame turi būti įtvirtinta nuostata dėl minimalaus akcizo žemės ūkio ir akvakultūros sektoriui.

Grėstų baudos

Jeigu Lietuvoje nebus įvestas bent minimalus akcizo mokestis, gresia didelės ES sankcijos – nuo 100 iki 550 mln. eurų už 2007–2014 metus, taip pat ir baudos už įsipareigojimų nevykdymą.
Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad minimalus degalų akcizo mokestis, lyginant su vis dar gaunama parama iš valstybės, yra labai mažas. Lietuvoje žemės ūkis per 2013 m. dėl beakcizių degalų lengvatos gavo 95 mln. eurų papildomos paramos, o įvedus privalomąjį mokestį minėtoji parama vis dar sudarys apie 90 mln. eurų.

One Reply to “Už žemės ūkyje naudojamos degalus – akcizas”

  1. zemdirbys parašė:

    Teisingai,galime ir daugiau susimoket,jokiu problemu. Vistiek ismokas gauname uz nieka is ES,taio truputi atiduot nera bedos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto