Už žvejybos pažeidimus – griežtesnės baudos

Už Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą bus baudžiama nuo 400 iki 1 tūkst. litų bauda su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas, priėmęs Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, sugriežtino atsakomybę už teisės aktų, reglamentuojančių mėgėjų žvejybą, pažeidimus.

Baudos – dvigubos

Pagal naująsias nuostatas, už neteisėtą žvejybos įrankių (išskyrus elektros arba ultragarso žvejybos prietaisus), kuriuos naudoti draudžia teisės aktai, gaminimą, realizavimą, įsigijimą arba laikymą numatyta nuo 200 iki 700 litų (buvo nuo 100 iki 400 litų) bauda su šių įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Už Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu (išskyrus elektros energiją ir ultragarsą), bus baudžiama nuo 400 iki 1 tūkst. litų (buvo nuo 200 iki 700 litų) bauda su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.

Verslinės žvejybos ribojimai

Seimas taip pat priėmė Žuvininkystės įstatymo pataisas, kuriomis nutarė įstatyme įtvirtinti verslinės žvejybos ribojimą.
Pagal priimtus įstatymo pakeitimus, verslinė žvejyba vidaus vandenyse bus draudžiama, išskyrus verslinę žvejybą privačiuose žuvininkystės vandens telkiniuose, didesniuose kaip 200 ha telkiniuose ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės tvenkinyje, specializuotąją seliavų, stintų, ežerinių stintelių, upinių nėgių žvejybą, migruojančių ungurių žvejybą ir žvejybą gaudyklėmis.
Verslinės žvejybos vidaus vandenyse, išskyrus privačius žuvininkystės tvenkinius, tvarką nustatys Aplinkos ministerija.
Verslinės žvejybos tvarką privačiuose žuvininkystės tvenkiniuose nustatys šių tvenkinių savininkai.

Reglamentuota tyrimų tvarka

Priimtame įstatyme taip pat reglamentuota detalesnė mokslinių tyrimų vidaus vandenyse tvarka. Pagal naujuosius pakeitimus žuvų išteklių tyrimai Baltijos jūroje ir Kuršių mariose bus atliekami kiekvienais metais, kituose didesniuose kaip 500 ha žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose yra leidžiama užsiimti versline žvejyba, – ne rečiau kaip kas 2 metai.
Likusiuose didesniuose kaip 100 ha žuvininkystės vandens telkiniuose žuvų išteklių tyrimai bus atliekami ne rečiau kaip kas 5 metai.
Žuvų išteklių tyrimai vidaus vandenyse bus atliekami Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka, o jūrų vandenyse – Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka.
Žuvų išteklių tyrimus atliekantys fiziniai ar juridiniai asmenys šių tyrimų duomenis nustatyta tvarka privalės pateikti Aplinkos ministerijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto