Užduotis – sumažinti Seimo narių skaičių

Šiuo metu šalies parlamente dirba 141 Seimo narys. Valdo Kopūsto (ELTA) nuotr.

Valdantieji „valstiečiai“ praėjusią savaitę posėdžiavusiam Seimui pateikė pasiūlymą mažinti parlamentarų skaičių ir keisti rinkimų datą.
Apie būtinybę mažinti Seimo narių skaičių politikai kalba jau du dešimtmečius, tačiau sprendimai vis įstringa. Ar šį kartą tokiems ketinimams bus įjungta žalia šviesa, paaiškės Seimo pavasario sesijoje.
Iki tol savo žodį dėl siūlymų turės pareikšti teisės ir teisėtvarkos komitetas bei Konstitucijos komisija.

Mažėtų daugiau nei trečdaliu

Seimo valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis pristatė Konstitucijos  straipsnių pataisų projektą, kuriuo siūloma sumažinti Seimo narių skaičių bei pakeisti rinkimų datą.
Šiuo projektu Seimo narių skaičių siūloma mažinti nuo 141 iki 101.
„Mes dabar kalbame ne apie konkretų rinkėjų skaičių vienam išrinktam Seimo nariui, o kalbame apie Seimą, Seimo narių skaičių, kurie sugebėtų atlikti tas pareigas, kurios yra Konstitucijos suteiktos Seime. Manau, 101 Seimo narys tai nesunkiai padarytų. Debatuose ir rinkimuose aš negirdėjau nė vienos partijos pareiškimo, kad Seimo narių skaičiaus nereikėtų mažinti. Visos partijos visuose debatuose, visi kandidatai kalbėjo apie tai, kad tą reikia padaryti“, – pranešime spaudai cituojamas R. Karbauskis.
Valstiečių lyderis R. Karbauskis ir dar keliasdešimt parlamentarų teigia, kad Seimą reikia mažinti, nes šalyje sumažėjo gyventojų skaičius.
1992 metais, kai buvo priimta Konstitucija, Lietuvoje gyveno 3 mln. 700 tūkst. žmonių. Šiuo metu Lietuva turi 2 mln. 850 tūkst. gyventojų. Taigi per 14 metų Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo beveik 23 proc.
Taip pat siūloma, kad eiliniai Seimo rinkimai būtų rengiami ne spalio, bet kovo mėnesio antrą sekmadienį.

Svarstys pavasario sesijoje

Projektui po pateikimo pritarė 67, prieš balsavo 22, susilaikė 34 Seimo nariai. Akmenės-Mažeikių
apygardoje į Seimą išrinktas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Ąžuolas Valius balsavo „už“, mažeikiškis Seimo narys, frakcijos Tvarka ir teisingumas pavaduotojas – Kęstutis Bartkevičius  susilaikė.
Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, taip pat bendru sutarimu pritarta pasiūlymui pavesti Konstitucijos komisijai apsvarstyti šį projektą.
Konstitucijos pataisas dėl Seimo narių skaičiaus rinkimų datos pakeitimo plenariniame posėdyje siūloma svarstyti pavasario sesijoje.
Dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo išsiskyrė ne tik parlamentarų nuomonės. „Santarvės“ rubrikai „Piliečių klubas“ kalbinti pašnekovai taip pat išsakė skirtingas pozicijas, nuostatas.

Apie tai skaitykite antradienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Užduotis – sumažinti Seimo narių skaičių”

 1. Aurelija parašė:

  Manau, kad Seimo nariu skaiciu sumazinti negalima ir nereikia. Juk vel atsirastu papildomai bedarbiu gatvems sluoti.

 2. ir kiek parašė:

  ilgai jus rysite makaronus. Kas pasikeis jei 40 Seimo nariu neteks vietos? Absoliuciai niekas. Biurokratu yra N kartu daugiau nei ju reiketu. Kadangi Semo nariai geriausiai matomi,rodomi per jusu pamegtas laidas,ziurite i juos su pavydu,stai sumazins juos,valioooo kokia pergale:)) Kada atsimerksite?

 3. vilius parašė:

  Butu idealu, jei sumazintu. Tik paziurekit kas ten vyksta. Ka veikia konservai, liberalai? Eda kitus ir trukdo dirbti. Jei butu maziau, konservai su liberalais ten net nepatektu. Tai pagrindiniai kirsintojai, kuo greiciau save susinaikins, tuo Lietuvai bus geriau. O po viso to, kas dabar vyksta, tikrai daugiau jie niekada nepateks i seima, zmones nera tiek kvaili, kad tuos „patriotus“ berinktu

 4. Jonis parašė:

  Tikrai netikiu ,kuris gi pasakys kad pats uzleis savo vieta prie lovio ,pasiziurekit i propiesoriu jis jau ir savo anūkėlį įtaisė tai negi Jus galvojat kad kiti durnesni ?Tai gi LR Seimas tai neribotu galimybių sau ,draugams,ir artimiesiems pasaulis ,tai gi valstybe valstybėj taip kad NETIKIU

 5. Petras parašė:

  Daug norinciu gerai gyventi ir nieko nedirbti.

 6. Komentatorius parašė:

  Bet juk čia pasenusi naujiena. Jau seniai tas praeityje.

 7. Mazeikietis Gintautas parašė:

  Pritariu Apolinarui. Mano anūkas irgi ten įsitaisęs kažkokio patarėjo patarėju.Kas mėnesį parsiuncia 200 eurų prie pensijos. Ar tai blogai?

 8. Apolinaras, 72 metu pencininkas parašė:

  jokiu būdu negalima mažinti Seimūnų, nes ten mano giminaitis yra. Jis man suchaltūrino gerą 450 eurų penciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto