Užlieknės pagrindinei mokyklai – 100 metų

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

Šeštadienį Mažeikių rajono Užlieknės pagrindinės mokyklos bendruomenė ir svečiai minėjo ypatingą šventę – mokyklos gyvavimo 100-mečio jubiliejų.
Iškilminga šventė prasidėjo šv. Mišiomis Užlieknės bažnyčioje, vėliau tęsėsi Užlieknės kultūros namuose ir mokykloje.

Dabartinės Užlieknės pagrindinės mokyklos pradžia – 1919 metai. Tuomet ūkininko Antano Virkučio gyvenamajame name buvo įkurta Užlieknės pradinė mokykla.
Per šimtmetį užaugo ir į gyvenimą mokytojų buvo išleista daugybė mokinių laidų.
Daugiau nei keturis savo gyvavimo dešimtmečius šios mokyklos mokiniai bei mokytojai mokėsi bei dirbo iš karto kelių pastatų patalpose.

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės archyvo

1965 metų Mokslo ir žinių šventę mokyklos bendruomenė pasitiko naujame pastate. Tame pačiame, kuriame užliekniškiai bei aplinkinių kaimų vaikai mokosi ir šiandien.
Per šimtą metų keletą kartų keitėsi mokyklos statusas – ji yra buvusi pradinė, aštuonmetė, devynmetė. Nuo 1993 metų Užlieknės mokykla turi pagrindinės mokyklos statusą.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

3 Atsakymai į “Užlieknės pagrindinei mokyklai – 100 metų”

 1. pastebėjimas parašė:

  Tie ar kiti,o mokykla gyvuos jei mokinių skaičius laikysis apie – 50-60,bet jei tik bendruomenė pasiduos Viekšnių gimnazijos vilionėms tai patys ir pasirašys nuosprendį.Ji bus uždaryta kaip ir Balėnų pagrindinė mokykla,nes bendruomenė pasirinko Sedos ir Tirkšlių mokymo įstaigas.Pavojus Užlieknės mokyklai padidės,kai bus nutiestas asfaltuotas kelias į Viekšnius.Laikas viską sustatys į savo vietas.

 2. Pamąstymas parašė:

  Pirmoje eilėje tikrai tie :)
  Dabar pasveikins su 100 metų Jubiliejumi, o pavasarį praneš, kad mokykla uždaroma :) Panašiai ir Krakiams buvo. Įdomu, kiek mokinių mokosi toje mokyklėlėje? Nuotraukoje suskaičiavau 34 (neskaitant mokytojų). Daugelis Užlieknės vaikų ir dabar jau mokosi Viekšnių gimnazijoje.

 3. mmm parašė:

  Pirmoje eilėje vėl ne tie…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*