Užsiėmimų su vaikais temos – gamta ir jos tausojimas

Nuotr. iš Tirkšlių darželio „Giliukas“ archyvo

Įgyvendinant Mažeikių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamą aplinkosaugos projektą „Leisk laiką gamtoje tvariai“, Mažeikių r. Tirkšlių darželio „Giliukas“ priešmokyklinio ugdymo vaikai turėjo galimybę lankytis Mažeikių r. Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos dailės studijoje. Vaikai kartu su dailės mokytoja Edita Baltrušaitiene ir mokiniais dalyvavo pokalbiuose gamtosauginėmis temomis, piešė, išbandė įvairias piešimo technikas.     

Užsiėmimų metu buvo diskutuojama, kokią žalą sukelia net menkiausia į vandenį patekusi šiukšlė, kad vandens tarša gali turėti pražūtingą poveikį aplinkai. Analizavo, kokią žalą sukelia į atmosferą išmetami teršalai, kad šio proceso metu į orą patenka įvairiausių medžiagų, kurios kenkia mūsų žemei. Ugdytiniai aptarė Lietuvos raudonąją knygą, sužinojo, kad ši knyga yra valstybės juridinis dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų, kerpių ir gyvūnų rūšių apsauga. Vaikai taip pat diskutavo apie pievose degančią žolę, ugnyje žūstančius gyvūnus, nykstančias augalų rūšis.

Nuotr. iš Tirkšlių darželio „Giliukas“ archyvo

Ugdytinių kūrybiniai darbai „Leisk laiką gamtoje tvariai“ buvo eksponuojami parodoje Mažeikių r. Tirkšlių kultūros centre, Tirkšlių filialo bibliotekoje ir Tirkšlių darželio „Giliukas“ lauko klasėje. Vykę dailės užsiėmimai padėjo vaikams atskleisti meninius, kūrybinius gebėjimus, išbandyti naujas priemones ir technikas, ugdyti ekologinę savimonę.  
Martyna Alčauskienė
Vyr. socialinė pedagogė

Nuotr. iš Tirkšlių darželio „Giliukas“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto