Užsiėmimuose su vaikais pabrėžta tolerancijos svarba

Nuotr. iš darželio archyvo

„Šalta… šlapia… niūru… Kaip norėčiau šiltos vasaros…“ – tokius ir panašius žodžius dažnai girdime vėlyvą rudenį. Kyla klausimas: „Jeigu šitaip labai norisi, tai kodėl aplink save tos vasaros nesukūrus?“ Lopšelio-darželio „Delfinas“ bendruomenė jau džiaugiasi netikėtai sugrįžusia dalele vasaros: žaliuojančia pieva, saule ir pražydusiomis gėlėmis.
Pirmadienį kartu su visu pasauliu minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Diena buvo darganota, todėl sugalvojome sugrąžinti sau vasarą. Priešmokyklinio ugdymo ir ikimokyklinio ugdymo vyresniosios darželio grupės plušo nuo pat ryto: kalbėjo, aiškinosi ir domėjosi, kas yra tolerancija ir kodėl mes turėtume būti tolerantiški. Kiek vėliau dėliojo gėlės dėlionę – šių metų Tolerancijos dienos simbolį.
Dėlionė nebuvo paprasta: pirmiausia ugdytiniai kirpo ir spalvino žemės rutulį, vėliau – gėlės žiedlapius, ant kurių piešė save, draugus. Sudėję gėlės dėlionę, vaikai atkreipė dėmesį, kad visi piešiniai skirtingi.
Diskusijos metu ugdytiniai kartu su pedagogėmis aptarė, kad ne tik aplink esantys, tačiau ir viso pasaulio gyventojai mėgsta skirtingus dalykus, skirtingai rengiasi, atrodo, kalba, o visa tai neturi būti juokų ir patyčių objektu. Jeigu būsime vieni kitiems tolerantiški, tuomet visi galėsime būti laimingi po viena saule.

Nuotr. iš darželio archyvo

Kūrybiškumo „Delfino“ ugdytiniams netrūksta, todėl margažiedes gėles „pasodinome“ į sužaliavusią „Tolerancijos pievą“. Neabejojame, kad užsiėmimų metu vaikai dar labiau pagilino žinias tolerancijos tema, dar kartą įrodė esą be galo kūrybingi, kruopštūs, pastabūs ir tolerantiški esantiems šalia ir aplink juos.
Kviečiame nuotoliniu būdu pasigrožėti ir pasidžiaugti pas mus sugrįžusia vasara ir… būkite vieni kitiems nuoširdūs, BŪKITE TOLERANTIŠKI.
Darželio specialistės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*