Užsimota branginti paslaugas mokyklose

Kai kurios bendrojo ugdymo mokyklos pageidauja, kad būtų įsteigtos dvi ar net trys pailgintos dienos grupės.  Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau antrą kartą politikai Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu pakeitė nuomonę dėl planuojamos mokesčių mokėjimo tvarkos ugdymo įstaigose. Pirmąjį kartą, dar rugsėjį, buvo atidėtas klausimas dėl vaikų išlaikymo lopšeliuose-darželiuose mokesčio nustatymo, o spalio mėnesį – nebuvo priimtas sprendimas dėl pailgintos dienos grupės mokesčio keitimo. Pagal projektą mokestis už pailgintos dienos grupės paslaugą padidėtų nuo 5,79 euro iki 20 eurų.
Šis klausimas vėl grąžintas svarstyti tarybos komitetuose.

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, prieš tvirtinant spalio mėnesio tarybos posėdžio darbotvarkę, pasiūlė sprendimo projektą dėl pailgintos dienos grupės mokesčio didinimo laikyti tik pristatymu, kol kas nepriimti sprendimo. Tokį pasiūlymą jis motyvavo tuo, kad dėl jo yra kilę nemažai klausimų.
Taip pat meras paragino politikus teikti pastabas ir pasiūlymus, kai sprendimo projektas bus svarstomas komitetų posėdžiuose. Jis taip pat prašė iš anksto į diskusijas įtraukti kuo daugiau suinteresuotų žmonių – kad kiltų kuo mažiau klausimų tarybos posėdžio metu.
Tam pritarė dauguma tarybos narių.
Todėl buvo priimtas sprendimas klausimą dėl mokesčio už pailgintos dienos grupę dar kartą aptarti Švietimo, kultūros ir sporto bei Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetuose. Be to, nutarta, kad reikėtų išgirsti bendrojo ugdymo įstaigų bendruomenių, tėvų nuomones.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

11 Atsakymų į “Užsimota branginti paslaugas mokyklose”

 1. vietinis parašė:

  NIEKS TAIP IR NEPAAIŠKINO KAS TA MUSĖ ?

 2. vietinis parašė:

  kas ta musė?

 3. Vietinė parašė:

  Vyriausybė paskyrė tėvams po 50 eurų išmokas už vaiką kiekvieną mėnesį. Kaip sakant, pasidžiaugėte ir užteks. Dabar jau vietinė valdžia pradeda atiminėti tuos 50 eurų per įvairių mokesčių didinimą. Žino Stonkus kaip prisidėti prie savivaldybės biudžeto didinimo. Tik kažko tai tyli konservatorinė musė . Gal jau užmiršo apie plačiai eskaluotas permainas ir priešrinkiminius pažadus ,,Žmonių pusėje“.

 4. ar yra vietos politikų, remiančių smulkųjį verslą? parašė:

  Ar žinote, kad mūsų tarybos nariai nuo kitų metų pakėlė žemės nuomos smulkiam verslui, leidimus už prekybą savivaldybės teritorijose mokesčius. Ir dvigubai-trigubai…

 5. Pašalinis parašė:

  Senai reikėjo ta mokestį pakelti, juk neįmanoma rasti auklės už 5,79 euro pusdieniui o čia visam mėnesiui.
  Kodėl kiti mokesčių mokėtojai turi mokėti už svetimų vaikų priežiūrą?

 6. Ne vietinis parašė:

  5,79 Eur/mėn už popamokinę veiklą? Vau!!! Gerai Mažeikiuose:) Na jooo, net pavydas suėmė, kai man tenka mokėti 4Eur/pusdieniui…

 7. žmonių gerovė parašė:

  ne visi tėvai galės sumokėti tokį padidėjusį mokestį. tada vaikai bus namuose ir gatvėje…tėvams didesnis rūpestis ką vaikas veikia be priežiūros, o tada prasideda daugiau ir nusikaltimų, patyčių…valdžiai reikėtų labai apgalvoti priimant tokį sprendimą

 8. pagalvojus parašė:

  Klausimas,kur dar glima palikti mokinį pusdieniui už vieną Eurą?

 9. v parašė:

  ko tylim,sukilt tevams reiketu

 10. Mamai parašė:

  Nėra ko pergyvent, ras kur panaudoti tas lėšas. Taryba jau pačios kadencijos pradžioje pasididino ženkliai išmokas tiek Tarybos nariams, tiek savivaldybės administracijoje kitiems klierkams. Dabar dar reikia apie 1,5 mln. eurų baudai surinkti už galimą sutarties nutraukimą su statybos įmone dėl sporto komplekso statybos. Sutartį pasirašė buvęs administracijos vadovas Kryžius, nors savivaldybės biudžete nė cento nebuvo numatyta statyboms + žinojo, kad valstybės finansavimo nebus taip pat. Dar – taryba gali nuspręsti ir savivaldybės autotransporto ūkį atsinaujinti, ŠKODAS „padėt į lentynas“ ir prisipirkti kokių limuzino klasės automobilių. Kas tam Macevičiui, jam dėl drastiškai pakeltų mokesčių visiškai „pofig“, pabus tuos 4 metelius Mažeikių m. meru, o vėliau atgal į Vilnių, į naujai susirastą šiltą vietelę. IR VISA tai padarys per vaikus, teisingiau per jų tėvelių pinigines. GĖDA ir AMORALU.

 11. Mama parašė:

  Oho koks šuolis nuo 5€ iki 20€
  Įdomu kur panaudojamos šios lėšos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto