V. Baltraitienė: lengvinsime paskolų naštą žemdirbiams

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Siekdama sušvelninti galimus žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų importo į Rusijos Federaciją uždraudimo padarinius ir sumažinti finansinę naštą kaimo vietovėje veikiantiems subjektams, Žemės ūkio ministerija lengvina paskolų naštą žemdirbiams.

Rengiamas projektas

Šiuo metu rengiamas Dalies palūkanų už trumpalaikiam turtui įsigyti suteiktus kreditus kompensavimo taisyklių pakeitimo projektas, kuriuo planuojama numatyti galimybę ūkio subjektams, imantiems iš kredito įstaigų teikiamus kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti, padidinti kreditų palūkanų kompensavimo procentą nuo 30 proc. iki 80 proc.
Be to, siekiant sumažinti skolinimosi kaštus ir sudaryti palankesnes kreditavimosi sąlygas ūkio subjektams, rengiami žemės ūkio ministro įsakymo projektai, kuriais bus atnaujintas dalies palūkanų kompensavimas ūkio subjektams, užsiimantiems žemės ūkio ir alternatyviąja veikla, įgyvendinantiems investicinius projektus be ES paramos.

Teiks didesnes garantijas

Taip pat numatoma padidinti UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (Fondas) teikiamos garantijos procentą ir sudaryti galimybę teikti iki 80 proc. garantijas žemės ūkio veikla užsiimantiems ūkio subjektams, imantiems kreditus apyvartinėms lėšoms papildyti (trumpalaikiam turtui įsigyti).
Fondas teikia garantijas apyvartinėms lėšoms papildyti, ūkio subjektams, užsiimantiems žemės ūkio veikla ir susiduriantiems su sunkumais dėl pieno, mėsos, daržovių, vaisių supirkimo kainų skirtumo bei afrikinio kiaulių maro.

Lėšų tikrai pakaks

Siekiant sudaryti palankesnes kreditavimosi sąlygas Žemės ūkio paskolų garantijų fondas operatyviau priims sprendimus dėl kreditų su garantijomis sąlygų keitimo. Taip pat planuojama, kad nustatytas garantinis užmokestis žemės ūkio veiklos subjektams, imantiems kreditus trumpalaikiam turtui įsigyti ar paslaugoms pagal Paslaugų žemės ūkiui sąrašą apmokėti, bus mažinamas bei sudaromos sąlygos garantinį užmokestį mokėti dalimis.
Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės teigimu, šiuo metu nepanaudotas garantijų limitas sudaro 99 mln. Lt, todėl tikimasi, kad šių lėšų tikrai pakaks visiems ūkio subjektams, besikreipiantiems valstybės garantijos. Ieškoma ir kitų galimybių padėti ūkio subjektams, kurie susiduria su sunkumais dėl kainų skirtumo ir kiaulių maro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto