V. Baltraitienė: pieno gamintojai gali tikėtis paankstintų išmokų

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, kad pieno gamintojams rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje gali būti išmokėta dalis nacionalinių išmokų.

Išspręs per pusantros savaitės

Šios išmokos pagal planą turėtų būti išmokamos 2016 m. pradžioje, tačiau, anot V. Baltraitienės, jų paankstinimui neprieštarauja nei Premjeras, nei Finansų ministerija.
Išmokų dalis, anot ministrės, galėtų siekti apie 18 mln. eurų.
„Paankstinimą galime išspręsti per savaitę pusantros“, – po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė ministrė.

Derybos su  Europos Komisija užtruks ilgiau

Žemės ūkio ministerija iš Europos Komisijos taip pat prašo 32 mln. eurų pieno gamintojams, rugpjūčio pabaigoje aptarti paramos galimybių susitiks ministrė V. Baltraitienė, Premjeras Algirdas Butkevičius ir už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Filas Hoganas.
„Susitarimas su Europos Komisija yra kitas žingsnis, jis yra daug ilgesnis (…), tai gali užtrukti apie porą mėnesių“, – teigė V. Baltraitienė.

Parengtas memorandumas

Ministrės teigimu, ūkininkų, perdirbėjų ir prekybininkų memorandumo tekstas dėl pieno supirkimo kainų ir antkainių nustatymo jau yra paruoštas.
„Jis yra paruoštas ir atiduotas Vyriausybei ir šiandien iš ryto turėjo būti išsiuntinėtas tiek prekybininkų atstovams, tiek perdirbėjams“, – teigė ministrė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto