V. Baltraitienė siūlo keisti Viešųjų pirkimų įstatymą

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Siekiant išspręsti viešųjų pirkimų problemas, kai konkursuose dėl maitinimo paslaugų tiekimo dominuoja tarpininkai, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė siūlo keisti Viešųjų pirkimų įstatymą, sudarant galimybes juos vykdyti ne per bendrą sistemą.

„Aš pati dirbu Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, ir ne kartą esame svarstę, ką reikia keisti įstatyme, kad būtų sudaryta galimybė smulkesniems tiekėjams dalyvauti. Tai pirmiausiai turėtų būti atskiri konkursai vykdomi rajonuose, nebūtinai turėtų būti perkama per bendrą sistemą, kur yra visa tarnyba sukurta ir kur gali dalyvauti tik tam tikrus kriterijus atitinkantys tiekėjai. Tokių mes turime tris keturis. O jei leistume ne per bendrą sistemą, o kiekvienam atskirai pirkti, tai yra kiekviena mokykla galėtų atskirai pirkti, tai, aš manau, tuo mes pagyvintume rinką, prekybą tiesiogiai iš ūkininkų, ir, manau, rezultatas būtų geresnis“, – sakė V. Baltraitienė.
Ministrė taip pat priminė, kad garsusis 12 mln. litų vertės maisto nepasiturintiems pirkimo konkursas buvo sustabdytas. Brangūs miltai nėra nupirkti.
„Mes sustabdėme ir nutraukėme pirkimą, bus skelbiamas naujas pirkimas, nes tą ką įvertinome, kad tai yra per didelė kaina. Ji tokia negali būti miltai nėra nupirkti“, – sakė V. Baltraitienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto