V. Džiugeliui dar kartą teks susitikti su etikos sargais

Vilhelmas DŽIUGELIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija Savivaldybei pavedė atlikti tyrimą dėl Tarybos nario Vilhelmo Džiugelio tarnybinės veiklos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tokį sprendimą etikos sargai priėmė išnagrinėję mažeikiškės Daivos Šideikienės skundą.

Įtarė galimą pažeidimą

Tarybos narė į minėtą etikos komisijos kreipėsi dėl V. Džiugelio veiksmų, kuriais jis galimai pažeidė įstatymą. Tarybos narys dirba Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotoju ir gauna 67 proc. direktoriaus atlyginimo dydžio darbo užmokestį.
Kadangi V. Džiugelio atlyginimas priklauso nuo vadovo atlyginimo, todėl D. Šideikienė mano, kad politikas turėjo nusišalinti nuo sprendimo projekto, kuriuo buvo nustatoma viešųjų gydymo įstaigų vadovų atlyginimų kintamoji dalis, svarstymo.
V. Džiugelis ne tik dalyvavo Ekonomikos, vietinio ūkio ir finansų komiteto posėdyje svarstant projektą, bet ir išsakė Mažeikių ligoninei palankią nuomonę.
Kai sprendimo projektas buvo svarstomas Tarybos posėdyje, politikas klausimo sprendimą pasiūlė perduoti Savivaldybės administracijos direktoriui. Esą tai jis daręs dėl savanaudiškų tikslų, kad nesumažėtų ligoninės direktoriaus atlyginimas – o tai ir yra Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimas.

Pažeidimų neįžvelgė

Tarybos narys V. Džiugelis kaltinimus atmetė. Jis priminė, kad viešųjų įstaigų vadovų atlyginimo nustatymą Savivaldybės Taryba praėjusių metų rugsėjo mėnesį delegavo Savivaldybės administracijos direktoriui. Anot jo, Tarybos nariai turi vykdyti savo sprendimus – tai jis ir priminęs politikams.
Vis dėlto teisę nustatyti atlyginimo kintamąją dalį Savivaldybės administracijos direktorius perleido Tarybai. V. Džiugelis Tarybos posėdyje nuo klausimo svarstymo, kokį papildomą procentą skirti ligoninės vadovui, nusišalino.
Tarybos narys nemano, kad tuo, jog pasiūlė iš darbotvarkės išbraukti klausimą, jis pažeidė įstatymą.
„Juk aš nesiūliau, kokią kintamąją dalį nustatyti. Tai būtų sprendęs direktorius“, – su kaltinimais nesutiko politikas.

Kilo klausimų

V. Džiugelis replikavo, kad jeigu jau jis svarstomas Etikos komisijos, tai šalia turėtų sėsti ir šios komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys. Kai Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitete buvo svarstomas gydymo įstaigų vadovų klausimas, ligoninėje dirbantis politikas ne tik nenusišalino, bet ir reiškė nuomonę, kokius procentus skirti.
S. Kaktys nemano, kad jis neturėjęs tokios teisės, nes jo atlyginimas nuo įstaigos vadovo darbo užmokesčio nepriklauso.
Įstatymas įvardija, kas yra asmuo, dirbantis valstybinėje tarnyboje – minimi ir valstybės tarnautojai, tačiau Etikos komisijos nariai suabejojo, ar tokiai kategorijai galima priskirti sveikatos priežiūros įstaigose dirbančius žmones.
Etikos komisijos posėdžiui pirmininkavęs jos pirmininko pavaduotojas (pirmininkas Sigitas Kaktys dėl darbo santykių su V. Džiugeliu nusišalino) Jonas Siminkevičius klausimo svarstymą pasiūlė atidėti. Įstatymo kolizijas nutarta išsiaiškinti su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija.

11 Atsakymų į “V. Džiugeliui dar kartą teks susitikti su etikos sargais”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Visi tarybos nariai , kurie rašo, rašo ant savivaldybės blankų .

 2. vija parašė:

  Tada, kai ant savivaldybės blankų rašė asmeninius skundus

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kada Šideikinė pažeidė įstatymus?

 4. mzk parašė:

  Šideikienė pati pažeidinėja įstatymus . Juokėsi puodas, kad katilas juodas. Pati nieko nedirba ir kitiems ramiai dirbti neduoda. Jau baisesnės moters Mazeikiuose nėra.

 5. ???? parašė:

  Ir kada jie baigs peštis? Pradėkite dirbti. Kam mes Jus išrinkome?

 6. to MAZEIKIETIS parašė:

  O D. Šideikienė nesusireikšminus?

 7. MAZEIKIETIS parašė:

  Taip ir toliau Sideikiene,reikia viena karta kazkam tvarka padaryti.Nes visi jau tokie susireiksmine yra.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodėl 2012-01-27 Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimas Nr.T1-265 nebuvo taikomas mokyklos vadovams?
  Atsakymas: Kadangi nuo mokyklos vadovų atlyginimo dydžio nepriklauso V.Džiugelio darbo užmokesčio dydis .
  Kodėl 2012-01-27 Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje Judita Čejauskienė ir Daiva Šideikienė nereikalavo vadovautis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T1-265?
  Atsakymas: Nežinau.
  Kodėl 2012-01-27 Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje kiti Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariai neapgynė Mažeikių švietimo vadovų vadovaujantis Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr.T1-265?
  Atsakymas: Gal jie rūpinasi tik savimi ir savo giminaičių gerove.

 9. Kristė parašė:

  Vakar iš vieno tarybos nario sužinijau,kad Šideikienė atnešė į etikos komiteto posėdį apie 20 skundų,kur jau apskundė pusė tarybos narių,spektaklis prasideda,lauksime tęsinio :)

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Manau, čia tik Šideikienės skundų pradžia, dabar apskųs visą Tarybą, išskyrus save:)

 11. rinkėjas parašė:

  Politikų žaidimai prie smėlio dėžės.Žaidimų temą užsako tarybos narė D.Šideikienė,nes pati gavo nuobaudą nuo etikos sargų.Prasideda“ vendeta“ Klausimas:kam nuo to drabstymosi replikomis geriau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto