Vadovai gerą atlyginimą turės užsidirbti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rajono politikai patvirtino Savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovų užmokesčio nustatymo tvarką. Nuo šiol atlyginimą, kurį sudarys pastovioji ir kintamoji dalis, lems ir veiklos rezultatai.
Anksčiau Savivaldybės taryba į tokių „uabų“ vadovų atlyginimus nesikišo – jie augo ir nuostolingai dirbančiose įmonėse. Tačiau imtis veiksmų privertė į šitą problemą dėmesį atkreipusi Valstybės kontrolė ir Savivaldybės kontrolieriai.

Įpareigojo parengti tvarką

Savivaldybės kontroliuojamų „uabų“ sąraše – penkios įmonės. Savivaldybei priklauso visos UAB „Mažeikių vandenys“ akcijos, ji yra pagrindinė UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, „Mažeikių autobusų parkas“, „Mažeikių komunalinis ūkis“ bei „Tavo pastogė“ akcininkė.
Apie nevaldomą Savivaldybės kontroliuojamų bendrovių vadovų atlyginimo didėjimą yra rašiusi ir „Santarvė“, išsiaiškinusi, kad kai kuriuose rajonuose tokių įmonių vadovų atlyginimus jau ne vienerius metus lemia veiklos rezultatai. Tačiau mūsų rajone atlyginimai augo ir nuostolingai dirbančiose įmonėse.
Į šitą problemą dėmesį atkreipė ir Valstybės kontrolė. Prieš metus ji tikrino, kaip šalies savivaldybės valdo savo kontroliuojamas įmones. Buvo pastebėta, kad ne visada šių įmonių valdymas yra efektyvus. Atkreiptas dėmesys, kad savivaldybių kontroliuojamų įmonių vadovų darbo užmokestis ne visuomet priklauso nuo įmonės pasiektų rezultatų, priedai yra skiriami už atliktus darbus ir tik retai – už pasiektą tikslą.
Kritikos strėlių susilaukė ir Mažeikių rajono savivaldybė bei jos kontroliuojamos bendrovės, kurias taip pat tikrino valstybės kontrolieriai.
Parengti Savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovų darbo užmokesčio nustatymo tvarką pagal Vyriausybės nutarimą savo ataskaitoje rekomendavo ir Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, atlikusi „Tavo pastogės“ ūkinės-finansinės veiklos vertinimą.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Vadovai gerą atlyginimą turės užsidirbti”

  1. cirkininkai, šiandien vėl liftas neveikia parašė:

    Ir vėl liftas neveikia.Kokie pareigūnai pasirašė sutartį, koks jos turinys?Jei taip dažnai genda lifto savininkas turi pakeisti arba išmontuoti savo liftą ir grąžinti biudžeto pinigus. Tikiuosi pareigūnai pasirašė Mažeikiams naudingą sutartį?Ar pardavėjui ir pareigūnui naudingą?Viešinti sutarčių aišku negalima, nes bus pažeistos atseit ,,verslininkų“teisės,o mažeikiškių į kokybišką prekę, paslaugą ar nepažeidžiamos?Tikras šeimininkas savo namuose juk jau būtų radęs sprendimą.Juk savo butuose ,namuose tiek ilgai nevargstate,o čia matyt laukiama garantinio aptarnavimo pabaigos.O po to iš biudžeto tvarkys,cirkininkai.

  2. Komentatorius parašė:

    „Nuo šiol atlyginimą, kurį sudarys pastovioji ir kintamoji dalis, lems ir veiklos rezultatai.“ Kada yra tas „nuo šiol“? Nuo kitų metų, nuo kitos kadencijos, ar nuo dar vieno atvejo, kada STT užsuks?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto