Vadovams priedai nemažės

Tarp viešųjų gydymo įstaigų Mažeikių ligoninė praėjusiais metais dirbo pelningiausiai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas viešųjų gydymo įstaigų vadovams siūlo nustatyti  40 proc. dydžio priedus – tokius priedus jie gauna nebe pirmus metus.
Politikai teigia: vadovams skirti maksimalius priedus leidžia jų darbo rezultatai, tarp kurių svarbiausias – teigiamas įstaigos balansas.

Atlyginimas – iš dviejų dalių

Priminsime, kad prieš keletą metų Savivaldybės taryba nustatydavo visą savo įsteigtų viešųjų gydymo įstaigų vadovų atlyginimą. Tačiau pastaraisiais metais politikai reguliuoja tik kintamąją atlyginimo dalį, kitaip tariant – priedus prie pastoviosios jo dalies.
Pastoviąją dalį lemia viešosios gydymo įstaigos vadovo atlyginimo koeficientas, kuris nustatytas sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Priklausomai nuo darbuotojų skaičiaus įstaigoje, jis svyruoja nuo 6 iki 13,8. Atitinkamai nuo 783 iki 1, 8 tūkst. eurų svyruoja ir viešųjų gydymo įstaigų vadovų darbo užmokesčio pastovioji dalis (čia ir toliau pateikiami atlyginimų bei priedų dydžiai, neatskaičius mokesčių – aut. past.).
Regioninių ligoninių, tarp jų ir Mažeikių, vadovams taikomas aukščiausias atlyginimo koeficientas – 13,8. Kitos rajono viešosios gydymo įstaigos patenka į kategoriją, kurioje nustatytas vadovo atlyginimo koeficientas 7,4, tai yra pastovioji atlyginimo dalis siekia apie 1352 eurus.

Priedus nustato steigėjas

Rajono Savivaldybės taryba yra keturių viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų: Mažeikių ir Sedos pirminių sveikatos priežiūros centrų, Mažeikių ligoninės ir Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro – steigėja.
Kintamosios dalies dydį vadovui steigėjas nustato, įvertinęs praėjusių kalendorinių metų įstaigos veiklos siekiamų užduočių vykdymą (kiekybinius ir kokybinius viešosios įstaigos veiklos vertinimo rodiklius), ir tvirtina jį vieneriems metams.
Iki šiol politikai viešųjų gydymo įstaigų vadovams nebūdavo šykštūs – kasmet jiems būdavo patvirtinami maksimalūs 40 procentų dydžio priedai. Dešimčia procentų sumažintas šis priedas buvo tik kartą – buvusio Židikų pirminės sveikatos priežiūros centro (jis dabar prijungtas prie Mažeikių PSPC) vadovui.

Lemia veiklos rezultatai

Kasmet Savivaldybės taryba patvirtina viešųjų įstaigų veiklos užduotis, kuriose atsispindi siekiami kokybiniai ir kiekybiniai rodikliai. Įstaigų stebėtojų tarybos, Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas analizuoja pateiktas ataskaitas ir balais vertina įstaigų veiklos rezultatus. Balų suma ir lemia, kokį priedą užsitarnavo jų vadovai.
Įvertinant įstaigų veiklą, atsižvelgiama į darbuotojų kaitą, pacientų skundus, investicijų pritraukimą ir kitas veiklas.
Sveikatos apsaugą kuruojanti vicemerė Irena Macijauskienė pastebėjo, kad svarbiausias rodiklis – įstaigos finansinis rezultatas.
„Nustatyti priedą steigėjas gali tik tada, kai įstaiga dirba pelningai. Jeigu nuostolingai – įstaigos vadovas turėtų tenkintis tik pastoviąja atlyginimo dalimi. Tačiau pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą – dėl objektyvių priežasčių gali būti taikoma išimtis“, – paaiškino vicemerė, kai Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitete buvo vertinamos praėjusiųjų metų įstaigų veiklos ataskaitos.
Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Vadovams priedai nemažės”

 1. O kad slaugytojai minimumas? parašė:

  Slaugytojos gauna čiut virš 300 šitą žino savivaldybė? Kada priris prie mažiausios mokslus baigusios darbuotojos algos direktorių algą? Dabar kaip buvo minimumas Mažeikiuose , taip ir tebėra? Pabuskiote tenai savivaldybėje, kaip mažinti algas, tai daktarams 3%, slaugytojoms 7%. Kai atiduoti, tai daktarams 7%, o slaugytojoms špygą? Linkime jums ponai savivaldybėje, gauti minimumą ir dirbti už maksimumą. Tada gal pajusime, kad dirbate, dar linkiu patekti į ligoninę ir tikėtis sulaukti gero aptarnavimo už centus, kuriuos mokate.

 2. Algis parašė:

  O kur tie pavojai tyko?

 3. as parašė:

  o kur slaugytoju atlyginimai – nesvarbu vienam. tai tegu visiems buna priedai, o dabar niekam paprastas zmogus nesvarbus.

 4. Komentatorius parašė:

  Siūlau ligoninių vadovams pasiskirti priedus sau. Ir kad prisidėtų tiek, kiek nori. Reikia daugiau pinigų, pasididina priedą, reikia dar daugiau, dar pasididina. Tada bus teisybė.

 5. Skirma, darželio vedėja parašė:

  Vadovai dirba sunkų ir pavojingą darbą. Siūlyčiau padidinti vadovų priedus kiek įmanoma daugiau.

 6. Audrone parašė:

  Labai teisingai.

 7. Skaitytoja parašė:

  Ponui Stankevičiui labai reikia priedo,kad susitvarkytų savo išvaizdą.Ar rajono vadovai nemato,koks vaikšto apšepęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto