Vagys įsibrovė į transformatorinę

Iš esančių įrenginių buvo išleista ir pavogta transformatorinės alyvos, bendrovei padaryta 776 litų žala. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį pradėtas pirmasis šiais metais ikiteisminis tyrimas dėl to, kad iš elektros transformatorinės buvo išleista aušinimo alyva.


Užfiksuota pirmoji vagystė 

Policijos komisariatą apie įvykdytą vagystę informavo elektros transformatorines eksploatuojančios akcinės bendrovės „Lesto“ darbuotojai. Jie pastebėjo, kad transformatorinė pastotė buvo apvogta gegužės dešimtąją Viekšnių seniūnijos Svirkančių kaime. Iš čia esančių įrenginių buvo išleista ir pavogta transformatorinės alyvos, bendrovei padaryta 776 litų žala. 
Tokių vagysčių mūsų rajone gausu buvo prieš dešimt metų, tuomet apvogta apie trisdešimt transformatorinių. Už šias vagystes buvo nuteisti du Akmenės rajono gyventojai. Prieš ketverius metus vėl kilo transformatorinės alyvos vagysčių banga apie Sedą ir Plinkšes bei kaimyniniame Skuodo rajone, nusikaltėlis ir tada buvo sulaikytas.
Pernai užregistruotas vienas tokio pobūdžio nusikaltimas – Bružuose gegužės mėnesį, užpernai tokių nusikaltimų nebuvo.


Pardavinėja kaip dyzeliną 

Šią alyvą vagys kaip dyzeliną pigiau pardavinėdavo Mažeikių rajono ūkininkams.

„Mes įspėjame žmones, kad ši alyva visiškai nepritaikyta vidaus degimo varikliams ir jiems daro nepataisomą žalą, neverta vaikytis mažos kuro kainos, reikia atsižvelgti ir į kuro kokybę. Sulaukus tokių „pardavėjų“ pasiūlymų, raginame gyventojus apie juos informuoti policiją bendruoju pagalbos telefonu 112 arba anoniminiu Telšių VPK pasitikėjimo telefonu (8 444) 60 345“, – sakė rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.

AB „Lesto“ pažymėjo, kad yra sukurtas specialus transformatorių aušinimo alyvos priedas, kuris, sumaišytas su aušinimo alyva, padaro ją kenksmingą bet kokiam naudojimui ne pagal paskirtį – degimo metu išsiskiria druskos rūgštis, sukelianti stiprią koroziją.
Bendrovės atstovai kviečia gyventojus nelikti abejingiems ir, pastebėjus prie elektros įrenginių įtartinus asmenis ir nutrūkus elektros tiekimui, pranešti policijai arba telefonu 1802.
Praradimai dėl aušinimo alyvos vagysčių pernai sudarė 78 procentus visų AB „Lesto“ dėl vagysčių patiriamų praradimų – pernai tai buvo 669 tūkstančiai litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto