Vagys pamėgo statybvietes ir statybines medžiagas

Pastaruoju metu vagišiai nusižiūrėjo nebaigtas statybas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mėnesio viduryje rajono policininkai įregistravo neįprastus nusikaltimus: vagišiai nusižiūri nebaigtas statybas ir nugvelbia iš ten langus bei duris.

Išėmė ką tik įdėtą langą

Pirmadienio vakarą grįžęs į savo butą Sodų gatvės gyventojas nustėro, radęs išlaužtą buto durų staktą, o iš patalpos buvo pavogtas plastikinis langas ir palangė. Žmogaus nebuvo bute tik tris valandas, o langas buvo ką tik nupirktas ir įstatytas.
Kaip informavo policijos pareigūnai, vagišiai, įsibrovę į patalpas ir pavogę langą, jau nustatyti ir sulaikyti, surastas ir pavogtasis langas su palange.
Prieš kelias dienas buvo pabandyta įsibrauti į Žiogaičiuose esantį gyvenamąjį namą: sulaužytos durys ir spyna, šeimininkas patyrė šešių šimtų litų žalą. Vagišiams sutrukdė tai, kad tuo metu namuose buvo žmogus, tai juos ir išbaidė.

Nuostoliai – tūkstantiniai

Pastaruoju metu rajono Policijos komisariate registruotos keturios statybinių medžiagų vagystės.
Vasario dvyliktąją vagys apsilankė Geidžiuose ir Troškučiuose, kur iš negyvenamų namų išnešė stiklo paketą, medžio apdirbimo stakles ir kitų daiktų.
Vasario keturioliktosios ir penkioliktosios vagysčių iš statomų namų nuostoliai gerokai didesni: įsibrovę į Voveriuose statomą namą, ilgapirščiai išnešė trejas duris, polistireno plokščių ir kitų daiktų už pusaštunto tūkstančio litų, o iš statomo namo Tulpių gatvėje pagrobė dvejas šarvuotas duris bei sugadino plastikinį langą, padarydami keturių tūkstančių litų nuostolį.
Kaip informavo kriminalistai, akivaizdu, kad buvo veikiama pagal užsakymą, tačiau įtariamieji šiais nusikaltimais dar nenustatyti.

Svarbus kaimynų bendravimas

Tokie nusikaltimai verčia savininkus kreipti daugiau dėmesio į statomus objektus, labiau juos prižiūrėti, artimiau bendrauti su kaimynais.
„Jeigu sudedate vertingus langus ir duris, jei statybos jau prie pabaigos, reikėtų pasirūpinti ir paprasčiausia signalizacija – jeigu nėra galimybių samdyti sargą ar apsaugos firmą. Visais minėtais atvejais pavogtasis turtas nebuvo draustas, signalizacijos namuose nebuvo. Dabar yra gana neįmantrių signalizacijų, kurių signalas perduodamas į savininkų mobiliuosius telefonus“, – patarė rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Pareigūnas taip pat ragina susipažinti su kaimynais, bendrauti su jais, apsikeisti kontaktais, kad, pastebėję įtartinus asmenis, besisukiojančius apie statybas, jie informuotų šeimininkus. Tą patį pareigūnas rekomenduoja ir sodininkų bendrijų nariams: dabar dažnoje bendrijoje yra nuolat gyvenančių žmonių, jie taip pat galėtų savo kaimynus informuoti apie pašalinius žmones.

One Reply to “Vagys pamėgo statybvietes ir statybines medžiagas”

  1. Saulius parašė:

    Sodint tiek tuos kurie parduoda tiek tuos kurie perka.kapotu rankas kaip senais laikais iskart vagysciu sumazetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto