Vagysčių daugiau – ir vis įžūlesnių

Pas įtariamąjį aptikti statybose dažniausiai naudojami daiktai. Nuotrauka iš policijos archyvo

Pastarosiomis dienomis vienas po kito mažeikiškius policijos pareigūnus pasiekia pranešimai apie apvogtus gyvenamuosius namus ir ūkinius pastatus.
Pareigūnai pataria asmeninio turto saugumui skirti dar didesnį dėmesį.

Vagystės nesiliauja

Lapkritį policijai pranešta apie 12 vagysčių, jų metu brautasi į gyvenamąsias ir pagalbines patalpas, automobilį. Antradienį gauti du pranešimai apie apvogtus pastatus.
Apie devintą valandą ryto 67-erių metų rajono gyventojas pastebėjo, kad Kurmaičiuose vagys įsibrovė į jam priklausantį ūkinį pastatą ir išnešė turto, kurio vertė – daugiau nei 2 tūkst. eurų. Savininkas neteko keturių padangų, benzininio grandininio pjūklo „Stihl“, žoliapjovės „Briggs Stratton“, krūmapjovės „Stihl“, kitų daiktų.
Po kurio laiko pareigūnai buvo informuoti apie vagystę iš sandėliuko Sedoje – dingo benzininė pompa ir lapų nupūtėjas „Stihl“. Padarytą žalą 45-erių metų turto savininkas įvertino 570 eurų.
Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas akcentuoja, kad pastaruoju metu tokių vagysčių padaugėjo ir jos tampa vis įžūlesnės – pastatai apvagiami net ir tuo metu, kai juose yra šeimininkai. „Raginame gyventojus labiau rūpintis turto saugumu: nepalikti nerakinamų lauko durų, uždaryti visus langus. Jeigu leidžia finansinės galimybės, įrengti papildomą kiemo apšvietimą, net vaizdo stebėjimo sistemą. Suprantame, kad nuo vagysčių sunku visiškai apsisaugoti, tačiau sudaryti kuo blogesnes sąlygas nusikaltėliams, kurie dėl to gali atsisakyti savo planų, būtina“, – kalbėjo skyriaus vadovas.

Ieško daiktų savininkų

Vykdydami tyrimus, susijusius su vagystėmis iš patalpų, mažeikiškiai policijos pareigūnai surengė kratas pas įtariamąjį ir aptiko daiktų, kurie galimai yra vogti iš asmenų Mažeikių mieste ar rajone. Kratų metu buvo rastos įrankių ir varžtų dėžės, spaustuvai, lituokliai bei kita statybose naudojama įranga, įrankiai.
Siekiant nustatyti daiktų savininkus ir grąžinti jiems pavogtus daiktus, gyventojų prašoma susisiekti su Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnais tel. 8 700 61 200 arba atvykti į policijos komisariatą.

Nuotrauka iš policijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto