Vaida Genytė: Dautaruose istorija yra gyva

Vaida Genytė likusią vasaros dalį mažeikiškiams linkėjo neliūdėti. Autoriaus nuotr.

Šeštadienį klausytojus į koncertą pakvietė penktasis festivalis „Muzikinė vasara Dautarų dvare“. Tai trečiasis šio sezono festivalio koncertas.
Muzikos mėgėjų Dautarų dvare laukia dar du susitikimai su populiariais atlikėjais.

Balsas pakeitė orkestrą

Šį kartą gausiai susirinkę žiūrovai klausė populiarių atlikėjų – dainininkės Vaidos Genytės ir smuiko virtuozo Zbignevo Levickio atliekamų populiarių užsienio kompozitorių kūrinių. Šiam žiūrovus žavinčiam neįprastam duetui akomponavo pianistė Lauryna Lankutytė, koncertą vedė šmaikštumo nestokojantis Jonas Mašanauskas.
Beveik dvi valandas trunkančios koncertinės programos autorius ir sudarytojas – maestro Z. Levickis. Kai savo koncerto idėją jis pasiūlė dainininkei V. Genytei, ši prisipažino nustebusi.
„Kai išgirdau, jog atliksime Ravelio „Bolero“, iš karto paklausiau: o ką aš ten dainuosiu? O Zbignevas ramiai atsakė, kad ten yra melodija“, – koncerto metu kalbėjo dainininkė.
Dautarų festivalio žiūrovai šiltai priėmė su jais nuoširdžiai bendravusius svečius, negailėjo plojimų. Kai kam pasisekė laimėti Z. Levickio kompaktinę plokštelę.

Koncerto Dautaruose dalyviai nuoširdžiai ir šiltai bendravo su žiūrovais. Autoriaus nuotr.

Vasariškas interviu

Pasibaigus koncertui, V. Genytės paprašiau atsakyti į kelis klausimus.
– Viename interviu esate sakiusi, kad Jums smagu stovėti prieš penkis ar šešis tūkstančius žmonių. Dautarų festivalio auditorija daug mažesnė…
– Pirmas dalykas – jūs esat labai toli nuo Vilniaus. Mes keliavom, keliavom, ta kelionė tokia ilga ir mes galvojom, kur čia tas Dievo pamirštas kampelis. Kai atvažiavom, mane sužavėjo dvaro autentiškumas, ta aura, dvaras, kuriame gyvena žmonės… Ir mes galvojom: Dieve, iš kur čia prieis tų žmonių, iš kur jie ateis klausyti koncerto – atrodo, aplink nieko nėra… Ir kai mes pamatėm, kad į šią nuostabią vietą susirinko tiek daug žmonių, įspūdžiai buvo tikrai išskirtiniai. Ir tai buvo išskirtinė vieta koncertui.
Pirmą kartą koncertuoju tokioje vietoje, kur žmonės susirenka klausyti koncerto iš aplinkinių gyvenviečių. Tai yra nuostabu ir mane tikrai sužavėjo.
– Bet juk dabar koncertai dvaruose yra labai populiarūs?
– Taip, be abejo. Tie dvarai yra išblizginti, bet palikti be gyvybės, tik su savo istorija. O čia istorija yra gyva, čia gyvena gyvos „dūšelės“. Čia tokia aura, net tas aplinkos sutvarkymas… Atrodo, kad patekau į XVIII ar XIX amžių. Čia viskas tikrai kitaip nei mano lankytuose dvaruose.
– Kokia Jums ši vasara?
– Labai darbinga, nors ir vėsoka. Daug koncertų, dėl to esu patenkinta – man patinka koncertuoti.
– Į šį dvarą atvežėt kažkokią specialią ar jau anksčiau paruoštą programą?
– Ji paruošta anksčiau, pirmą kartą ją parodėme praėjusiais metais – pirmasis koncertas buvo Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje. Po to važinėjome po Lietuvos miestus ir įvairias sales. Šiai programai spalio mėnesį bus metai. Bet ji vis atnaujinama, tobulinama – tai mes darome ir dabar.
Greitai ji suskambės su styginiais instrumentais – jų bus dar daugiau. Atsiras ir gitaristas, įterpiame naujus kūrinius.
Programa laviruoja tarp šiuolaikiškumo, balso, smuiko sąskambių…
– Vasaros liko nedaug. Kaip ją palinkėtumėt užbaigti mažeikiškiams?
– Nežinau, man rugpjūtis yra liūdnas mėnuo – dėl to, kad tos vasaros labai nedaug, ji labai trumpa… Tad palinkėčiau neliūdėti ir laukti kitos – dar geresnės ir gražesnės vasaros.

Pasiklausyti svečių koncerto į Dautarų dvarą susirinko nemažai žiūrovų. Autoriaus nuotr.

Dar du koncertai

Šiuo renginiu festivalis Dautaruose dar nesibaigia: rugpjūčio 27-ąją koncerte „Sugrįžimai“
žiūrovų laukia susitikimas su Vokietijoje gyvenančiu ir kuriančiu smuikininku Martynu Švėgžda fon Bekeriu.
Rugsėjo 9-ąją su programa „Dainuojančios žemaitės“ dvare koncertuos solistė Joana Gedminaitė ir „Trio Grazioso“.

Vytautas MALŪKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto