Vaikai išsiaiškino, kas labiau teršia gamtą – maišeliai ar padangos

Asmeninio albumo nuotr.

Mažeikių rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai susitiko su moksleiviais – „Pavasario“ pagrindinės mokyklos mokiniais, lankančiais ekologijos būrelį.
Vaikams buvo įdomu sužinoti apie gamtą, jos ciklus, kas ją teršia ir kas už tai atsako.

Mažeikių rajono agentūros vyriausiasis specialistas Martynas Kairys susitikime, kuriame dalyvavo gausus būrys moksleivių, pasakojo apie žvejybą, medžioklę. Vaikai sužinojo, kokias žuvis galima gaudyti, kurias gaudyti draudžiama, kokie medžiojami gyvūnai yra paplitę Mažeikių rajone bei kas nutiktų, jei jų skaičius būtu nereguliuojamas.
Susitikime dalyvavusiems mokiniams rūpėjo, kas teršia gamtą labiau – išmesti maišeliai ar padangos – ir kokia atsakomybė laukia teršėjų. Aplinkosaugininkas M. Kairys atsakė į visus mokiniams  rūpimus klausimus.
Jauniesiems ekologams buvo priminta, kad šiukšles reikia rūšiuoti ir atiduoti perdirbėjams, o pamačius, kad yra skriaudžiama gamta, – skambinti į Bendrąjį pranešimų centrą numeriu 112.
Pasak Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento vyriausio specialisto Artūro Konderausko, mokiniai  buvo labai aktyvūs, domėjosi brakonierių daroma žala žuvims bei kitiems gyvūnams. Mokinius taip pat domino šunų vedžiojimo miške ir mieste taisyklės.

Virginija Sereikaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto