Vaikai nuo 7 iki 8 metų naudosis lengvata

Vaikai nuo 7 iki 8 metų su 80 procentų nuolaida galės įsigyti terminuotą vardinį važiavimo bilietą, su 50 procentų nuolaida – vienkartinį važiavimo bilietą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas įtvirtino vaikams nuo 7 iki 8 metų lengvatą važiavimui vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais.

Kol taps mokinukais

Už tokią Transporto lengvatų įstatymo pataisą ketvirtadienį balsavo 93 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 14 parlamentarų.
Pagal naują teisinį reguliavimą, vaikai nuo 7 iki 8 metų su 80 procentų nuolaida galės įsigyti terminuotą vardinį važiavimo bilietą, su 50 procentų nuolaida – vienkartinį važiavimo bilietą.
Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, vaikas, kuriam 7 metai sueina anksčiau nei jis pradeda lankyti mokyklą, šiuo metu neturi teisės įsigyti važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilieto su nuolaidomis ir už tokį vaiką, kol jis taps mokiniu, reikia mokėti visą bilieto kainą.

Lengvata galioja ir studentams

Pagal įstatymą, transporto lengvata taip pat galioja aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams.
Įstatymas nustato, kad kiekvienam keleiviui suteikiama teisė nemokamai vežtis vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais du vaikus iki 7 metų neužimant atskiros sėdimos ar miegamos vietos.

2 Atsakymai į “Vaikai nuo 7 iki 8 metų naudosis lengvata”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kodel ne iki pilnametystes? Kaip cia dabar skaiciuojama?

  2. jo parašė:

    O 9-10 ir vyresnio amziaus,jau nebe vaikai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto